ДОКУЗОВСКИ: Се изгуби меракот…

17/03/2018

autor: J. KOCEV (WWW.BASKETBALL.MK) Тренерот на Работнички беше меѓу најразочараните од прекинот на дербито меѓу неговиот тим и МЗТ Скопје. Лидерот имаше водство од 62:50 на 3:18 пред крајот кога судиската тројка и делегатот одлучија да го прекинат натпреварот и да закажат доигрување утре од 18 часот.   Работнички ја имаше контролата над играта и беше поблиску до победата. „Објективно, ние сме во полоша ситуација, имавме убедливо водство, го контролиравме…

Read More >>

(ВИДЕО) Судиите го прекинаа натпреварот, навивач на МЗТ Скопје влезе на терен

17/03/2018

autor: J. KOCEV (IZVOR: WWW.BASKETBALL.MK) На 6:27 пред крајот на третата четвртина се случи голем инцидент во Градски парк. Почна под кошот на МЗТ Скопје кога Пенов жестоко протестираше затоа што е плукан од домашните навивачи. Натпреварот продолжи, но само неколку секунди подоцна судиската тројка го прекина. Причината – навивачите на МЗТ Скопје ги плукаа.   Играчите на двете екипи отидоа на клупите, Чековски и Мираковски ги молеа Сити парк…

Read More >>