Gde ima plej-of košarke, tu su Srbi protagonisti

S. OZMO/SK

Proleće je došlo, a ono u košarkaškom svetu nosi plej-ofove! Od poluprofesionalnih liga do Evrolige i NBA, došlo je vreme da se reši ono najbitnije – ko će imati čast da se nazove nacionalnim prvakom. Srbija ne bi bila svetska sila kada ne bi imala predstavnike u doigravanju u skoro svakoj državi.

Nikola Jokić

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Krećemo sa NBA, u kojoj je u plej-ofu debitovao Nikola Jokić, osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama za reprezentaciju Srbije i jedan od igrača koji će vrlo verovatno završiti u najboljih pet u glasanju za MVP sezone u NBA.

Jokićev prvi meč u plej-ofu nije prošao uspešno po tim, ali je Somborac još jednom sjajnom partijom ušao u društvo Medžika Džonsona, Lebrona Džejmsa i ostalih legendi kao jedan od igrača koji je plej-of karijeru započeo tripl-dablom.

Slično je bilo i sa Bobanom Marjanovićem, koji je po običaju suludo efikasno iskoristio svoju minuražu na terenu, ali je i njegov tim poražen na domaćem terenu – od Siksersa su u “gradu bratske ljubavi” bolji bili Netsi iz njujorškog naselja Bruklin.

Boban Marjanović

Harry How, Getty Images Sport

U Evroligi se košarka nije igrala prethodne nedelje, a pauzu u evropskim takmičenjima mnogi nacionalni savezi su odlučili da popune ligaškim duelima. U njima su širom Evrope dominirali srpski internacionalci.

Nikola Milutinov je u pobedi svog Olimpijakosa protiv PAOK iz Soluna imao odličan dabl-dabl (16p+10sk), a u Italiji smo na jednom meču mogli da vidimo sjajne nastupe čak trojice srpskih košarkaša – Nedović je Varezeu ubacio 20, a Micov 14 poena, dok je u ekipi rivala Aleksa Avramović “počastio” Armani sa 24 poena.

U Turskoj je Nikola Kalinić bio odličan u pobedi evropskog vicešampiona Fenerbahčea i zabeležio 21 poen protiv Gazijantepa, dok je u drugoj pobedi plavo-žutih bolji od dvojice Srba u istanbulskom timu bio Marko Gudurić, koji je Afjonu ubacio 16 poena. Vladimir Štimac je u istom prvenstvu nastavio sa odličnim igrama – u dve pobede Turk Telekoma iz Ankare Štimac je imao 24 i 15 poena.

Vladimir Štimac

Getty Images/Jamie SquireVladimir Štimac

U ruskom šampionatu Nikola Lepojević je bio odličan u Univerzitetu Surgut, Dejan Borovanjak je blistao u drugoj turskoj ligi, a u slovačkom plej-ofu odličnu partiju imao je i bek Đorđe Tresač. U belgijskom “Euromilions” šampionatu dvojica srpskih centara imala su odlične individualne partije u bledim timskim izdanjima – Miloš Bojović je dva puta bio na pragu granice 30 poena, a nekadašnji centar Crvene zvezde Uroš Nikolić odlično je igrao za Mons-Eno.

Vujošević i Miletić su sjajni u Austriji, Balmazović i Ćirić u Mađarskoj, a brojni srpski igrači u rumunskoj ligi nisu nastupili zbog pauze pred doigravanje. Sjajne vesti stižu iz Norveške u kojoj je novi šampion Kungsberg, za koji igra srpski košarkaš Petar Kutlešić.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz u gostima protiv Blejzersa 115:108 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima protiv Džeza 118:108 – 2p (1/6 iz igre, 0/2 penali), 5sk, 2as, 1ul, 1bl, 1il za 16 min;
pobeda kod kuće protiv Timbervulvsa 99:95 – 29p (13/26 iz igre), 14sk, 2as, 3ul, 4il za 36 min;
poraz kod kuće od Sparsa 101:96 – 10p (4/9 iz igre), 14sk, 14as, 3il za 36 min;

Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), poraz u gostima od Hita 122:99 – 12p (6/10 iz igre), 5sk, 2as, 2ul, 2il za 20 min;
pobeda kod kuće protiv Bulsa 125:109 – 18p (8/12 iz igre), 8sk, 6as, 2bl, 2il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Netsa 145:123 – 16p (8/14 iz igre), 8sk, 1as, 1bl za 18 min.poraz kod kuće od Netsa 111:102 – 13p (5/7 iz igre), 3sk, 4as, 1ul, 1bl za 15 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz u gostima od Blejzersa 136:131 – 15p (5/16 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1as, 1il za 27 min;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz u gostima od Blejzersa 136:131 – 10p (3/4 iz igre, 2/2 penali), 1as za 12 min.


Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Obradoira 94:70 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda u gostima protiv Fuenlabrade 93:88 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 9 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), poraz u gostima od Tenerifea 83:76 – nije bio u sastavu tima;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima od Huventuda 88:85 – 7p (3/4 iz igre, 1/2 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 15 min;
Tadija Dragićević (Breogan), poraz u gostima od Estudijantesa 95:62 – nije bio u sastavu tima;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz u gostima od Estudijantesa 95:62 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 18 min;

Aleksandar Cvetković

ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Oliver Stević (Andora) – ne igra do kraja sezone zbog povrede;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 62:59 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 1il za 9 min;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 62:59 – 9p (1/4 iz igre, 7/10 penali), 10sk, 1as, 2bl, 3il za 22 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz u gostima od Palme 96:74 – 2p (1/5 iz igre), 1sk, 4as, 1il za 24 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz kod kuće od Palensije 94:82 – 5p (2/7 iz igre, 1/1 penali), 4sk, 2as, 1il za 18 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 12p (4/9 iz igre), 6sk, 1as, 3ul za 24 min;
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 0p (0/3 iz igre), 2sk, 1il za 5 min;
Milenko Veljković (Palensija, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 94:82 – 0p (bez šuta iz igre), 1sk za 6 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda u gostima protiv Ueske 77:74 – 27p (10/15 iz igre), 2sk, 1as, 1ul za 28 min;
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), pobeda u gostima protiv Ueske 77:74 – 1p (0/3 iz igre, 1/2 penali), 1sk, 2as za 13 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda u gostima protiv Korunje 84:83 – 9p (3/8 iz igre), 4sk, 1bl, 2il za 23 min.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Gazijantepa 84:67 – 21p (7/12 iz igre, 7/8 penali), 5sk, 2as, 2il za 29 min;
pobeda u gostima protiv Afjona 96:72 – 2p (1/1 iz igre), 1sk, 1il za 12 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Gazijantepa 84:67 – 5p (1/4 iz igre), 2sk, 3as, 1ul za 23 min;
pobeda u gostima protiv Afjona 96:72 – 16p (7/11 iz igre), 4sk, 1as, 4ul, 1il za 19 min;

Marko Gudurić

Turkish Airlines EuroLeague

Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda u gostima protiv Sakarije 99:62 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda kod kuće protiv Bujukčekmedžea 105:86 – 24p (12/14 iz igre), 7sk, 2as, 1bl za 21 min:
pobeda u gostima protiv Istanbul Bašekšehira 89:82 – 15p (7/11 iz igre), 9sk, 2as, 1il za 20 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz u gostima od Fenerbahčea 84:67 – 16p (3/8 iz igre, 8/8 penali), 4sk, 1il za 23 min;
poraz u gostima od Tofaša 77:67 – 0p (0/1 iz igre), 2il za 5 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), pobeda u gostima protiv Istanbul Bašekšehira 82:74 – 6p (3/4 iz igre), 2sk, 1bl, 1il za 7 min;
pobeda kod kuće protiv Bahčešehira 80:78 – 6p (3/4 iz igre), 3sk, 1as za 12 min;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda kod kuće protiv Bandirme 85:82 – 19p (9/14 iz igre, 1/3 penali), 8sk, 5as, 1il za 31 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Stelmeta 100:80 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u gostima protiv Cmokija 108:92 – nije bio u sastavu tima;
Marko Simonović (Zenit), poraz u gostima od Uniksa 74:72 – 9p (2/7 iz igre. 5/6 penali), 2sk, 3il za 20 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda kod kuće protiv Avtodora 95:91 – 0p (0/1 iz igre), 1sk za 3 min;
Branko Mirković (Kalev), poraz kod kuće od Uniksa 107:95 – 16p (5/8 iz igre, 3/4 penali), 4sk, 1il za 29 min;
Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda u gostima protiv Kupola Rodnikija 103:90 – 22p (6/13 iz igre, 6/6 penali), 4sk, 6as, 1ul, 2il za 31 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 8p (4/9 iz igre, 0/1 penali), 2sk, 5as za 20 min;

Stefan Jović

Alexandra Beier/Bongarts/Getty ImagesStefan Jović

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 7p (2/3 iz igre, 3/3 penali), 7sk, 1as, 2il za 19 min;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Ludvigzburga 91:75 – 5p (1/3 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 1as, 1il za 20 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz u gostima od Bremerhavena – 5p (1/7 iz igre), 3sk, 1as za 21 min;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz kod kuće od Miteldojčera 92:78 – 14p (6/10 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 29 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), pobeda u gostima protiv Getingena 92:78 – 0p (0/1 iz igre), 2sk, 2ul za 7 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), pobeda u gostima protiv Getingena 92:78 – 12p (4/9 iz igre), 2sk, 9as, 2il za 28 min;
Vuk Radojčić (Jena), poraz kod kuće od Fraport Skajlajnersa 78:72 – nije bio u sastavu tima;

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Varezea 94:84 – 20p (7/14 iz igre), 6sk, 5as, 2il za 28 min;
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Varezea 94:84 – 14p (4/10 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 2ul, 2il za 32 min;
Aleksa Avramović (Vareze), poraz kod kuće od Armanija 94:84 – 24p (8/13 iz igre, 3/6 penali), 3sk, 3as za 28 min;

fiba.basketball

Nikola Jovanović (Trentino), pobeda kod kuće protiv Pezara 81:76 – 0p (0/4 iz igre), 2sk, 1il za 10 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz kod kuće od Brindizija 77:61 – 6p (2/5 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 2ul za 16 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda u gostima protiv Breše 89:86 – 6p (2/6 iz igre), 2sk, 2il za 12 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz u gostima od Peristerija 81:76 – 5p (2/3 iz igre, 1/1 penali), 3sk, 2as, 1il za 13 min;
pobeda kod kuće protiv PAOK 80:59 – 16p (3/6 iz igre, 10/12 penali), 10sk, 3as, 1bl, 1il za 36 min;
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), poraz u gostima od Peristerija 81:76 – nije bio u sastavu tima;
pobeda kod kuće protiv PAOK 80:59 – nije bio u sastavu tima;
Milenko Tepić (PAOK), pobeda kod kuće protiv Panioniosa 83:73 – 11p (4/5 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 26 min;
poraz u gostima od Olimpijakosa 80:59 – 3p (1/4 iz igre), 2sk, 1il za 27 min;
Slaven Čupković (Kolosos), poraz u gostima od Kritan Kingsa 93:67 – 4p (2/5 iz igre), 1as, 2il za 20 min;
poraz kod kuće od Peristerija 84:77 – 4p (1/8 iz igre), 4sk, 2as, 1bl, 2il za 29 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz kod kuće od Ostendea 91:67 – 28p (11/19 iz igre, 3/7 penali), 3sk, 6as, 2il za 34 min;
poraz u gostima od Limburg Junajteda 81:73 – 29p (10/17 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 1bl, 6il za 37 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa) – nije bio u sastavu tima;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda u gostima protiv Brisela 76:59 – 16p (7/11 iz igre), 4sk, 1ul za 19 min;
poraz kod kuće od Brisela 92:78 – 15p (6/8 iz igre, 3/5 penali), 4sk za 19 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda u gostima protiv Liježa 91:67 – 6p (2/3 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 20 min;
poraz kod kuće od Antverpena 71:67 – 7p (2/6 iz igre), 1sk, 7as za 20 min;
pobeda u gostima protiv Antverpena 81:80 – 10p (3/4 iz igre), 6sk, 9as za 32 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 93:85 – 17p (6/10 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 6as, 1il za 28 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz kod kuće od Beča 87:75 – nije bio u sastavu tima;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz kod kuće od Beča 87:75 – 19p (8/11 iz igre, 3/5 penali), 10sk, 1as, 3bl, 2il za 29 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda kod kuće protiv Gmundena 73:72 – 21p (8/15 iz igre), 3sk, 2as, 2ul za 28 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz u gostima od Obertvarta 97:78 – 16p (6/12 iz igre), 11sk, 1as, 5ul za 31 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz u gostima od Obertvarta 97:78 – 0p (bez šuta iz igre), 3 faula za 1 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda kod kuće protiv Levica 88:83 – 22p (7/12 iz igre, 5/5 penali), 2sk, 5as, 6il za 34 min;
poraz u gostima od Levica 73:59 – 8p (3/7 iz igre), 2sk, 3as, 5il za 38 min;
Vuk Malidžan (Handlova), pobeda kod kuće protiv Levica 88:83 –11p (4/6 iz igre), 5sk, 8as, 2il za 30 min;
poraz u gostima od Levica 73:59 –7p (2/9 iz igre), 5sk, 7as, 1il za 23 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda u gostima protiv Nove Ves 102:69 – 5p (1/3 iz igre, 2/2 penali), 
pobeda kod kuće protiv Nove Ves 115:76 – 19p (7/12 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 18 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz u gostima od Žiline 91:79 –2p (1/5 iz igre), 3sk za 18 min;
pobeda kod kuće protiv Žiline 81:73 – 1p (0/4 iz igre, 1/2 penali), 1sk, 3il za 17 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz u gostima od Žiline 91:79 – 16p (7/14 iz igre), 4sk, 4as, 1il za 32 min;
pobeda kod kuće protiv Žiline 81:73 – 17p (7/14 iz igre), 3sk, 2as, 1il, 1ul za 34 min;
Nikola Gaćeša (Levice), poraz u gostima od Handlove 88:83 – 13p (3/6 iz igre, 7/7 penali), 6sk, 1as, 2il za 33 min;
pobeda kod kuće protiv Handlove 88:83 – 11p (4/8 iz igre), 9sk, 1as, 1il za 23 min;
Nikola Jeftić (Levice), poraz u gostima od Handlove 88:83 – 5p (2/3 iz igre, 1/1 penali), 4sk, 2as, 2il za 12 min;
pobeda kod kuće protiv Handlove 88:83 – 10p (5/8 iz igre), 8sk, 1il za 20 min;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 86:77 – 24p (6/14 iz igre, 7/8 penali), 3sk, 6as, 1il za 31 min;
poraz u gostima protiv Prjevidze 96:74 – 3p (1/4 iz igre), 2sk, 2il za 19 min;
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz kod kuće od Inter Bratislave 102:69 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima od Inter Bratislave 115:76 – nije bio u sastavu tima;
Vuk Đorđević (Žilina), pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 91:79 – 0p (0/8 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 81:73 – 16p (7/9 iz igre), 3sk, 1as za 26 min;
Nemanja Karalić (Žilina), pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 91:79 – 11p (3/6 iz igre, 5/6 penali), 6sk, 2as, 1bl, 1il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 81:73 – 0p (bez šuta iz igre, 0/2 penali), 5sk, 1as, 4il za 18 min.

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), poraz u gostima od Mjasto Sikla 93:86 – nije bio u sastavu tima;
Marko Tejić (Kozalin), poraz u gostima od Mjasto Sikla 93:86 – 6p (3/3 iz igre), 4sk za 4 min;

Marko Tejić

Mega Leks/Ivica Veselinov

Uroš Mirković (TBV Start) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Milan Milovanović (Trefl), poraz kod kuće od Slam Stala 86:83 – 8p (3/5 iz igre), 4sk, 3as, 1il za 28 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda u gostima od Trefla 86:83 – 7p (2/3 iz igre), 3sk, 4as, 1il za 21 min.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz kod kuće od USK Praga 96:72 – 7p (3/9 iz igre), 1sk, 5as, 2il za 18 min;
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz kod kuće od USK Praga 96:72 – nije bio u sastavu tima;
Marko Stevanović (USK Prag), pobeda u gostima protiv Ostrave 96:72 – 22p (9/17 iz igre), 10sk, 1as, 1il za 34 min;
Filip Vukosavljević (USK Prag), pobeda u gostima protiv Ostrave 96:72 – 20p (9/18 iz igre), 7sk, 6as, 4il za 27 min.

Rumunija

Utakmice rumunskog šampionata nisu se igrale prethodne nedelje, a plej-of startuje 24. aprila.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda u gostima protiv JKSE 91:60 – 21p (7/12 iz igre, 2/3 penali), 2sk, 3ul za 28 min;
pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 8p (3/7 iz igre), 3sk, 1as, 2il za 22 min;
Nikola Jevtović (Atomeromu), pobeda kod kuće protiv ZTE KK 100:86 – 12p (3/5 iz igre, 5/6 penali), 5sk, 4as za 20 min;
pobeda u gostima protiv Šoprona 100:83 – 8p (4/8 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 18 min;
Miljan Rakić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 6p (2/6 iz igre), 5sk, 1as, 3il za 29 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 16p (7/13 iz igre), 7sk, 5as, 1il za 33 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 9p (3/5 iz igre), 2sk, 1bl, 2il za 15 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 8p (3/8 iz igre), 2sk, 2as, 4il za 37 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 10p (3/7 iz igre), 4sk, 1as, 4il za 35 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz kod kuće od Falko Vulkana 91:60 – 2p (1/4 iz igre), 4sk, 2as, 4il za 19 min;
poraz u gostima od Kermenda 92:84 – 16p (6/7 iz igre), 2sk, 5as za 24 min;
Marko Špica (Kapošvar), 
Luka Marković (Kapošvar), pobeda u gostima protiv Sedeka 86:69 – nije bio u sastavu tima;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 – 18p (6/10 iz igre, 6/7 penali), 2sk, 3as, 1ul, 1il za 34 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 – 8p (3/6 iz igre), 2sk, 1as, 2il za 21 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv ZTE 91:87 –16p (5/10 iz igre, 4/4 penali), 3sk za 29 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz kod kuće od Solnoka 71:66 – 12p (5/14 iz igre), 1sk, 3as, 2il za 32 min;
poraz u gostima od Falko Vulkana 95:91 – 24p (8/15 iz igre, 5/5 penali), 7sk, 5as, 3il za 40 min;
Marko Boltić (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – nije bio u sastavu tima;
Nenad Šulović (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – 11p (5/8 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 20 min;
Aleksandar Ponjavić (Sedek), poraz kod kuće od Kapošvara 86:69 – 21p (7/2 iz igre), 5sk, 4as, 1ul, 1il za 31 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Malešević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – 16p (6/14 iz igre), 10sk, 4as, 1il za 35 min;
Nemanja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv PVSK Veolije 71:66 – 4p (2/10 iz igre), 6sk, 4as, 5il za 35 min;
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz u gostima od Šoprona 91:81 – 0p (0/5 iz igre, 0/2 penali), 1sk, 3as, 2il za 17 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz kod kuće od Albe Fehervar 91:76 – 0p (0/1 iz igre), 1as za 6 min;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz kod kuće od Albe Fehervar 91:76 – 8p (4/8 iz igre), 3sk za 13 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademika PL 100:78 – 12p (5/8 iz igre), 3sk, 2as, 1ul, 1il za 28 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademika PL 100:78 – 15p (7/14 iz igre), 2sk, 1il za 26 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 100:78 – 17p (8/11 iz igre), 8sk, 1as za 29 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 100:78 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Đurić (Jambol), poraz u gostima od Balkana 94:70 – 2p (2/7 iz igre), 4sk, 2il za 12 min.

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Titebija 99:96 – 19p (9/10 iz igre), 6sk, 4as, 2il za 29 min;
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), pobeda kod kuće protiv Titebija 99:96 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Andrejević (Batumi), pobeda kod kuće protiv Kutaisija 97:89 – nije bio u sastavu tima.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), Stefan Đukić (Imortal), Nikola Tadić (Vitorija) i Ivan Pendić(Madeira) – mečevi portugalskog šampionata nisu se igrali prethodne nedelje.

Plej-of počinje 17. aprila.

Švajcarska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Mitar Trivunović (Nojšatel) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Miloš Janković (Rivijera Lejkers), poraz kod kuće od Ženeva Lajonsa 95:83 – 2p (1/7 iz igre, 0/2 penali), 7sk, 2as za 12 min;
Branko Tomić (Svis Central), poraz kod kuće od Starvingsa 109:104 – nije bio u sastavu tima;

Ostalo

Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Nevežisa 101:60 – 10p (4/4 iz igre, 2/2 penali), 3sk, 7as, 2il za 25 min;

Stefan Sinovec

Ivica Veselinov/Mega BemaxStefan Sinovec

Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Nevežisa 101:60 – 7p (3/7 iz igre), 7sk, 5as, 3il za 29 min;
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda kod kuće protiv Nestveda 89:78 – 12p (4/10 iz igre), 2sk, 3il za 24 min;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda kod kuće protiv KTP Basketa 101:89 – 5p (2/4 iz igre), 1sk, 1as za 10 min;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda u gostima protiv Gimlea 81:76 – 5p (2/4 iz igre), 5sk, 2as, 2il za 20 min;
pobeda za titulu protiv Gimlea posle produžetka 72:68 – 9p (3/6 iz igre), 5sk, 1il za 26 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz u gostima od Glazgov Roka 86:76 – 10p (4/6 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 29 min.

Jovan Kocev

Autor teksta je diplomirani sportski novinar od oktobra 2012. godine. Dva puta je proglašavan za najboljeg studenta Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću (2010. i 2011. godine) Osnivač je portala Super košarka u februaru mjesecu 2016. godine. Od polusezone 2017/2018. postaje košarkaški komentator na TV MNE SPORT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.