EL: Slukas uz zvuk sirene srušio Makabi

SPORT KLUB

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Makabi rezultatom 78:75 u poslednjem kolu grupne faze Evrolige poenima Kostasa Slukasa u poslednjoj sekundi.

Kostas Slukas

Turkish Airlines EuroLeagueKostas Slukas

Izabranici Željka Obradovića su još ranije obezbedili prvo mesto pred plej-of, dok Makabi posle raspleta utakmica u četvrtak nije imao šansu za plasman u četvrtfinale.

Velika borba viđena je u Istanbulu, gde su gosti vodili tokom većeg dela susreta, ali je sam kraj pripao aktuelnom vicešampionu Evrope.

Fenerbahče je pred poslednjih nekoliko minuta imao plus sedam, ali je tim iz Tel Aviva uspeo da napravi seriju 8:0 i preuzme vođstvo, pa je utakmica ušla u neizvesnu završnicu. U poslednjem minutu nijedan od igrača koji je šutirao slobodna bacanja nije pogodio oba, a takav slučaj bio je i sa Džeremijem Pargom, koji je izjednačio na 75:75 pred poslednjih 19 sekundi. Usledio je napad domaćeg tima i trojka Slukasa za veliko slavlje u Istanbulu.

Upravo Slukas je bio najbolji u pobedničkom timu sa 22 poena, Luiđi Datome je dodao 17 poena i pet skokova, dok je Marko Gudurić utakmicu završio sa 13 poena i četiri skoka. Drugi srpski košarkaš Nikola Kalinić je za pola sata na terenu imao pet poena, uz 11 skokova.

Na drugoj strani, Tarik Blek je imao 23 poena i sedam skokova, dok je Skoti Vilbekin upisao 13 poena.

Fenerbahčeu je to bio 25. trijumf, a u četvrtfinalu ga čeka serija sa Žalgirisom, dok Makabi takmičenje ove sezone završava na devetoj poziciji sa skorom 14-16.