Trinkijeri: Bilo je najvažnije da opet kopamo

SK

Trener Partizana Andrea Trinkijeri rekao je da je njegova ekipa protiv Cibone ostvarila timsku pobedu u okviru 18. kola ABA lige.

Andrea Trinchieri

ABA liga/KK Cibona/Željko Baksaj&Gordan Laušić

‘Crno-beli’ su na gostovanju Zagrepčanima slavili sa 83:59 i tako napravili važan korak ka plasmanu u plej-of. Trinkijerijevi izabranici su serijom 10:0 u finišu prvom poluvremenu uspeli da se odvoje, a potom rivalu nisu dozvolili da se vrati u meč.
POVEZANO

Najvažnija stvar za moju ekipu posle Evrokupa i onog završetka je da se vratimo na teren i da zaboravimo. Da počnemo opet da kopamo. Imali smo dobar start utakmice, onda smo odpetog do 15. minuta bili loši u odbrani. Zapravo,mislim da smo bili loši u odbrani tokom celogprvog poluvremena. U drugom smo našli balans, gađali smo centre koji su bili efikasni, ali ovo je bila baš timska pobeda“, rekao je Trinkijeri.

Partizan posle 12. pobede u regionalnom takmičenju drži drugo mesto na tabeli, ali čeka rasplet mečeva u kojima će akteri biti Cedevita i Budućnost. Zagrepčani kasnije tokom večeri gostuju Igokei, dok Budućnost u ponedeljak dočekuje Mornar.