Lovćen siguran protiv Ibra

J.K.

Košarkaši Lovćena ostali su jedini neporaženi tim u ERSTE ligi. Cetinjani su u 6. kolu pred svojim navijačima savladali Ibar rezultatom 85-73 (26-18, 14-12, 22-21, 23-22). I pored izostanka Alekse Popovića, koji je propustio i prošlo kolo nije bilo dileme da će izabranici Miodraga Kadije upisati novi trijumf.

Podsjetimo Popović se povrijedio na meču Nacionalnog tima protiv Letonije, a njega je u reprezentativnom dresu zamijenio prezimenjak Miloš. Povratak kapitena Đukanovića, itekako se osjetio na ovom meču, u kojem su Cetinjani nakon 20 minuta imali +10.

IZVOR: KK LOVĆEN

Drugo poluvrijeme protelo je u izjednačenijoj igri, ali je domaćin zahvaljujući dvocifrenoj zalihi iz prvog dijela igre uspio da upište novu, sigurnu pobjedu. Najefikasniji igrač susreta sa 23 poena i 11 skokova bio je sjajni košarkaš Lovćena Todorović, pratili su ga u pobjedničkom timu kapiten Đukanović sa 18 i Vrbica sa 11 poena.

U redovima Ibra najbolji su bili Muratović sa 21. poenom, te Đurišić sa 17 i Feleć sa 12 poena.