Poraz u Pireju: Budućnost u trećoj četvrtini ostala bez daha i rješenja za Ledeja

vijesti.me

Budućnost Voli je deset minuta bila ravnopravna, 20 minuta u igri, a u trećoj četvrtini izgubila konce igre i na kraju je ubjedljivo poražena od Olimpijakosa – 92:70 u desetom kolu Evrolige.

“Plavi” su igrali dobro u prvom periodu, u drugom su održavali priključak, da bi se u trećem razgoropadio Zek Ledej i sa 13 vezanih poena razbio defanzivnu koncepciju rivala.

Olimpijakos je, takođe, zategao odbranu, pa je taj period dobio rezultatom 32:14…

Ledej je meč završio sa 28 poena, uz šut iz igre 9/11, osam skokova i indeks korisnosti 42.

U timu Budućnosti najbolji Nemanja Gordić sa 14 poena i sedam asistencija, 15 je ubacio Erl Klark.

Aleksandar Džikić nije uvodio u igru Nikolu Ivanovića.

U narednom kolu, Budućnost dočekuje Barselonu, 6. decembra.