Triler u punom “Pioniru” pripao crno-belima

beogradskoj premijeri sezone 2018/19, košarkaši Partizana NIS su nakon velike borbe savladali Petrol Olimpiju sa 82:79 (18:16, 16:19, 22:21, 26:23)

Partizan NIS se vratio u nekadašnji “Pionir”! Večerašnja pobeda protiv ljubljanske Olimpije u okviru II kola ABA j.t.d. lige, ujedno je bila i prva utakmica u sezoni 2018/19 kojku su crno-beli odigrali na domaćem terenu. Više od 6.000 gledalaca, prvo je minutom ćutanja odalo počast malom Dušanu Todoroviću, da bi se potom pod svodovima dvorane “Aleksandar Nikolić” zaorio dobro poznati huk navijača Partizana! Nošeni podrškom sa tribina, košarkaši Partizana NIS su stekli početnih 5:1, ali je Olimpija konstantno uspevala da uzvrati i održi rezultatski priključak.

Do

U drugoj četvrtini, gosti iz Ljubljane su uspeli da preokrenu rezultat i u nekoliko navrata imaju tri i četiri poena prednosti. Ipak, na polovini igre, crno-beli su zaostajali svega jedan poen za Olimpijom. Treća četvrtina je donela novo vođstvo Partizana i novo izjednačenja Olimpije, pa je već nakon 30 minuta bilo jasno da će pobednik biti odlučen u završnici meča.

U poslednjoj četvrtini, obe ekipe su bile veoma efikasne, a rno-beli su nakon velike borbe, iz ove utakmice izašl kao pobednici! Kako je izgledalo poslednjih 90 sekundi susreta pogledajte ovde:

Nakon teške i zaslužene pobede, trener crno-belih, Nenad Čanak je izjavio:

“Bitna pobeda za potvrdu trijumfa iz Zagreba. Mnogim igračima je ova atmosfera nova. “Pionir” je bio krcat kao da je Evroliga. Nadam se da ćemo borbom i zalaganjem, pa onda i rezultatom da navedemo publiku na to da ovo postane normalno. Utakmicu smo dobili dobrom odbranom. Jedino loše je bilo nekontrolisanje defanzivnog skoka, koji je možda opravdan deficitom u visini jer smo igrali sa Zagorcem na četiri, ali u ovakvim utakmicama kući ne smeš da dopustiš da te protivnik nadskače. Čestitke igračima, na nama je da nastavimo da radimo, jer već u utorak igramo protiv Zenita”, istakao je Čanak.

Već u utorak, 9. oktobra, crno-bele očekuje drugo kolo 7Days Evrokupa i utakmica protiv ruskog Zenita.