Zvezda ubedljivo do 1:0 protiv Partizana

Košarkaši Crvene zvezde došli su do prednosti u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije, pošto su u prvom meču pobedili večitog rivala Partizan 87:62.

Derbi

Izvor: Jelena Trajković

Crveno-beli su pitanje pobednika rešili u poslednjoj četvrtini, koju su dobili više nego ubedljivo 26:10.

Partizan je bolje krenuo, poveo 10:5, ali brzo su crveno-beli to stigli i preuzeli kontrolu rezultata. Na ruku im je išla i rana povreda Vanje Marinkovića, koji je izvrnuo zglob i morao da izađe iz igre. Aktuelni šampion je prvi put poveo trojkom Tejlora Ročestija 4:21 do kraja prve četvrtine 11:10, a serijom 15-0 došli su i do dvocifrene prednosti.

Uspevala je Zvezda u drugoj četvrtini da uglavnom drži dvocifrenu razliku, ali ono samo je Ročesti bio košgeterski raspoložen, pošto je u prvih 20 minuta postigao isto toliko poena. Sa druge strane, nisu crno-beli dozvolili da se protivnik odlepi i na kraju uspeli da završe prvo poluvreme sa minusom od osam razlike – 41:33.

Kao i u prvom i na početku drugog poluvremena gosti su bolje krenuli. Partizan je počeo da topi razliku i došao je na -5 sredinom treće četvrtine (48:43). Zvezda je bila u napadačkoj krizi, pošto je i Ročesti stao, ali velika požrtvovanost kapitena Lazića pokrenula je ostale igrače, pre svih Alena Omića. Vezanim trojkama Filipa Čovića i Dejana Davidovca crveno-beli su odbili nalet večitog rivala i otišli su ponovo na dvocifren plus (61:50).

Takav finiš treće četvrtine odrazio se na psihu košarkaša Partizana, a domaćim košarkašima je dao krila. Omić je nastavio da dominira pod oba koša, za koga visoki igrači crno-belih u drugom poluvremenu nisu imali rešenje.

Kod pobednika najefikasniji bio je Ročesti sa 22 poena, od čega 20 u prvom poluvremenu. Omić je postigao 15, po 10 Davidovac i Ognjen Dobrić. Kod Partizana Kvame Von je bio najefikasniji sa 16 poena, a dvocifreni su još bili Vilijams Gos sa 12 i Đorđe Gagić sa 10 poena.

Drugi meč igra se takođe u hali “Aleksandar Nikolić” u sredu od 20,30 a domaćin je Partizan i već tada bi serija mogla da bude gotova ako bude slavila Crvena zvezda.