Nidam promašio za titulu, Budućnost smanjila na 1-2

Košarkaši Budućnosti VOLI produžili su finalnu seriju plej ofa ERSTE super lige. Izabranici Aleksandra Džikića savladali su Mornar u 3. utakmici rezultatom 88:87 i tako smanjili na 1-2.

Domaćin je sredinom 4. perioda imao +21 (82:31), ali je Mornar serijom 19-0 sustigao prednost rivala i na kraju preko Nidama imao napad za pobjedu.

Meč su bolje otvorili igrači Budućnosti, koji su nakon deset minuta imali +7 (30:23), da bi u drugom periodu zaigrali još bolje i na kraju istog imali visokih +15 (54:39). Mornar je bio u velikim problemima zbog tri lične greške najboljeg igrača Nidama, koji je samo u završnici pomogao večeras svojoj ekipi, koja je na pet minuta do kraja bila skoro “prežaljena” u ovom duelu.

Sjajni Marko Mijović i Radoje Vujošević pokrenuli su Barane do velike serije nakon zaostsatka od 21. poena (82:61). Budućnost je neočekivano stala, što su gosti iskoristili i uveli meč u potpuno neizvjesnu završnicu. Seriju Mornara sa penal linije prekinuo je Barović, no u tom segmentu su večeras zakazali Podgoričani, pa je rival to znao da iskoristi. Činilo se na nešto više od jednog minuta do kraja utakmice pri rezultatu 87:82 da će aktuelni prvak ipak osigurati pobjedu no to se nije dogodilo.

Brzo su iskoristili gosti kratkotrajne napade i preko Lukovića i trojke Mićovića upspjeli da smanje na samo jedan poen zaostatka, no Mihailo Pavićević nije imao više tajm-auta na raspolaganju, pa je poslednjih šest sekundi nakon promašenog bacanja i prestupa Ivanovića, odnosno preranog ulaska u reket Nidam uzeo loptu da pokuša iskreirati preokret i donijeti prvu titulu u Bar.

Brzonogi plej Mornara je sa čak deset metara preko Ilića pokušao pogoditi trojku, no nije uspio, a Suad Šehović zagradio je Vranješa i vrijeme je tada isteklo, pa su aktuelni prvaci Crne Gore i ABA lige uspjeli da seriju vrate u Bar i smanje na 1-2.

Najefikasniji akteri susreta bili su Gordić (Budućnosti) i Mićović (Mornar) sa po 17 poena. Četvrti meč na programu je u četvrtak u dvorani “Topolica”.