Mornar vodi 2-0 protiv aktuelnog prvaka Budućnosti VOLI

Košarkaši Mornara savladali su Budućnost VOLI u 2. meču finala plej ofa ERSTE lige rezultatom 93:85. Serija je 2-0 u korist tima Mihaila Pavićevića, pa se timovi ponovo sele u Podgoricu pred 3. susret. Prvo vođstvo imao je domaći tim, ali nakon 7:5 potpunu kontrolu igre i rezultata preuzimaju gosti.

Imali su “plavi” nakon toga serijom 11:0 devet poena prednosti (7:16), potom i u drugom periodu ponovo +9 (23:32), ali je Derek Nidam vraćao domaće u igru i potpuni rezultatski egal (32:34).

Sjajan je na drugoj strani bio Nikola Ivanović u prvih 20 minuta, a Mornar je preko Rosa napravio preokret na tri minuta do kraja 2. perioda (40:38). Nakon 20 minuta gosti su vodili 44:47. Šta reći za Nidama, koji je već na poluvremenu imao poenterski skor 24.

Barani su stigli do novog preokreta u 3. periodu trojkom Mićovića (50:48), ali je potom odmah uzvratio šuterski sve bolje raspoloženi Danilo Nikolić.

Mićović je 3. put zaredom postigao trojku, ali je Barović na drugoj strani donio izjednačenje (53:53). Seriju trojki Mornara nastavio je Ros (61:57), pa je Džikić nakon 5-0 Mornara u tom dijelu susreta morao zatražiti minut odmora. Najveću prednost domaćem timu donio je Ros ponovo iza linije 6,75 (71:63) krajem 3. perioda.

Budućnost je poenima Zorana Nikolića preokrenula u poslednjem kvartalu, tačnije na početku istog serijom 9:0 (71:72). Mornar je međutim sa 7-0 nakon nove trojke Mićovića munjevito uzvratio i poveo 82:76 na tri i po minuta do kraja susreta.

Produžili su Barani seriju na 9:0, koju je trojkom prekinuo Danilo Nikolić, a trener domaćih Pavićević odmah je reagovao tajm-autom (84:79).

Pitanje oobjednika riješili su na nešto više od jednog minuta do kraja Luković i Nidam (89:80), pa je potpuno neočekivano, a ujedno i zasluženo polufinalista ABA lige poveo sa velikih 2-0 u finalnoj seriji.

Treći meč odigraće se u Podgorici početkom sledeće sedmice, tačnije u ponedeljak.