Mornar slavio u Podgorici u prvom meču finala

Košarkaši Mornara pobijedili su Budućnost Voli 84:77 u Morači u prvoj utakmici finala plej ofa domaćeg šampionata.

Barani su poveli šampionsku trku na krilima fenomenalnog Derika Nidama, koji je odigrao briljantan meč u Morači.

Ipak Mornar je put ka pobjedi najavio u prvoj četvrtini tokom koje je imao i 12 poena prednosti. Mićović je bio super razigran u tih uvodnih deset minuta i najzaslužniji je za prednost svog tima tokom uvodnog perioda.

Budućnost Voli je ipak već tokom drugog perioda prepolovila zaostatak, imala šansu da na odmor ode u potpunom egalu, ali je Gibson promašio otvoren šut za tri poena za -2.

Ono što su domaći propustili u finišu druge i tokom treće četvrtine, konačno su ostvarili u posljednjem periodu, stigli su do izjednačenja i to na 72:72.

Bilo je to na manje od tri minuta prije kraja meča, a onda je Gibson napravio nesportski faul, Rejli Ros je pogodio oba bacanja, Nidam zatim bio precizan za dva pa za tri poena, tako da je vrlo brzo Mornar vratio sedam poena prednosti i stigao do nedostižnih 79:72 na minut 45 sekundi prije kraja.

Derik Nidam je dominirao sa 34 poena, a istakao se i Strahinja Mićović sa 21 poenom, čak 14 u prvoj četvrtini.  U podgoričkom timu bolji od ostalih bili su Nemanja Gordić sa 20 i Filip Barović sa 17 poena.

Domaći su igrali bez Petra Popovića koji je zbog povrede završio sezonu, dok je Mornar od prve četvrtine ostao bez povrijeđenog Nemanje Vranješa.

Drugi meč na programu je u subotu u Baru. U finalu igra se na tri dobijena meča.