Budućnost osvojila prvu U19 ligu, Slavković čovjek odluke

Košarkaši Budućnosti VOLI novi su juniorski prvaci CG. Izabranici Petra Mijovića savladali su tim Lovćena 1947 rezultatom 66:62 u finalnom meču prvog izdanja juniorske U19 lige.

Počeli su bolje duel Cetinjani, imali koš prednosti u prvih pet minuta, no Budućnost je kontrama razbijala zonsku odbranu gostiju na startu duela. Prvi tajm aut trener Lovćena Krivokapić tražio je nakon šest minuta, kada je Budućnost vodila sa 10:7.

Preokrenuo je međutim odmah nakon pauze tim u crvenim dresovima, serijom 6:0. Odličan je u oba pravca bio Bogosav Božović. Trojkom Pajovića Budućnost pravnava rezultat nakon dva minuta (15:15).

Održavao je potom prednost Lovćena Hajduković, kada nije bilo timskih rešenja u napadu, pa je krilni košarkaš individualnim potezima vođstvo svog tima povećavao na 21:17, što je bio i konačan rezultat kakon 1. perioda.

Novom trojkom Pajovića na startu 2. četvrtine Budućnost je opet blizu (20:21). Imao je rival odmah odgovor, i to pogađate preko Hajdukovića (20:23). Dugo je bio aktuelan isti rezultat, a prvi su poentirali Cetinjani i stekli maksimalnih +8 (20:28).

Brzo su “plavi” ispunuili bonus, pa je Lovćen imao šansu da sa penal linije mnogo lakše stiže do poena. Serijom 12-3 Budućnost preokreće rezultat i ponovo tajm-aut zove Vesko Krivokapić (32:31) na dva minuta do kraja poluvremena. Raspopović i saigrači imali su pola koša prednosti nakon 20 minuta (34:33).

Prve poene u nastavku postigao je Slavković. Dugo su oba tima bila bez koša, više od dva minuta, a Budućnost stiče +2 (35:33). Uzvratio je trojkom Hajduković, pa imamo novu promjenu vođstva (35:36). Lovćen je vodio 37:40, ali je Budućnost sa 6:0 napravila preokret po ko zna koji put na ovom jako zanimljivom i neizvjesnom susretu.

Nakon minuta odmora odmah je Lovćen odgovorio preko Parače, koji je međutim gazio liniju za tri poena, a na drugoj strani odmah nalaze odgovor domaći košarkaši (46:42). Nakon 30 mintua “plavi” vode rezultatom 48:46.

Početkom poslednjeg perioda Budućnost preko Slavkovića odlazi na +4 (52:48), potom i na maksimalnih 54:48, a do kraja je ostalo šest minuta. Nakon dva minuta deset poena prednosti imali su Podgoričani i tu se činilo da je pobjednik riješen (60:50). Lovćen se nije predavao, prišao je na pet poena zaostatka (60:55), ali u napadu je tim sa Cetinja djelovao bezidejno u poslednja dva minuta.

Pobjednik je skoro odlučen nakon pogotka Raičkovića na minut i po prije kraja za +7 (62:55). Na samo tri poena zaostatka smanjio je Martinović na 35 sekundi do kraja, ali je lopta bila u prednjem polju Budućnosti, nakon tajm auta Mijovića.

Andrija Slavković je bio meč viner, pošto je pogodio od tablu prodorom u srce reketa protivnika za novih +5 (64:59).

Napad Cetinjana od 12 sekundi nije bio dovoljan za novi preokret, ali su velikim srcem i novom rojkom, ovog puta Parače ostali u igri (64:62). Na semaforu je ostalo osam sekundi, loptu su “plavi” čuvali u sigurnim rukama (Slavkovića, koji je poslat faulom na penal liniju da odluči pobjednika), pa je Budućnost u svojoj sali postala prvi šampion Nove U19 lige.

Veoma težak duel za šampiona, a Lovćen je odigrao veoma borbeno i kvalitetno i tim Veska Krivokapića može biti itekako zadovoljan cijelom sezonom, u kojoj su većim dijelom igrali van domaćeg parketa, zbog rekonstrukcije dvorane SC “LOVĆEN”.