Lovćen srušio aktuelnog šampiona za prvo finale

Košarkaši Lovćena 1947 drugi su finalisti U19 lige CG. Izabranici Veska Krivokapića savladali su večeras ekipu Sutjeske, aktuelnog prvaka Države rezultatom 65:77. Poveli su Cetinjani na startu sa 16:0 i tako prednost održavali do kraja susreta.

Sutjeska je uspjela da do kraja prvog perioda smanji zaostatak, no dobra igra raspoloženih “crvenih” nastavila se i u svim ostalim kvartalima. Odmah na početku 3. perioda prednost Lovćena iznosila je visokih +21 (29:50).

Smanjila je Sutjeska u poslednjem periodu na mnogo manji zaostatak (52:62), potom i 58:66, ali su košarkaši Lovćena vratili za nekolika napada +11.

Zakucavanjem Parače i serijom grešaka Nikšićana u napadu na nešto manje od dva i po minuta do kraja bil oje praktično skoro sve gotovo (61:72).

Velika borba viđena je u poslednjem minutu, Sutjeska je imala -7 i napad da smanji, međutim povratnik na teren Gardašević nije uspio da pogodi, a u penal završnici bolji su bili Cetinjani, koji su danas od početka bolje iskoristili svoje šanse.

Sutjeska je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu, ali su Nikšićani imali zaista veliki zaostatak i propustili priliku da odbrane titulu, osvojenu ubjedljivo prošle godine u gradu pod Trebjesom.

Pogotkom uz faul Hajdukovića na 35 sekundi do kraja sve je bilo gotovo i Lovćen je slavio prvo finale u ovom formatu lige. Rezultat je tada bio 65:77 i Lovćen će od 20 sati imati za protivnika Budućnost, dok će Sutjeska igrati protiv Mornara od 18 sati u duelu za 3. mjesto.

Najefikasniji na ovom susretu bili su igarči sa dabl-dabl učinkom Vulević (17 poena, 10 skokova, Sutjeska), isti broj poena imao je i Božović (17, 12 sk, Lovćen), dok su kod pobjednika 14 poena dodali Martinović, odnosno kod poraženih deset povratnik na teren Gardašević.