Sutjeska u polufinalu, Studenti promašili za produžetak

Košarkaši Sutjeske poslednji su polufinalisti U19 lige CG. Izabranici Vladimira Taušana teže nego što se očekivalo savldali su Studentski centar. Konačan rezultat bio je 70:67 u korist aktuelnog prvaka, a pobjednik je odlučen u poslednjim sekundama meča.

Velika borba viđea je tokom svih 40 minuta, Sutjeska bez Butorovića i Gardaševića, sa veoma skraćenom rotaijom, što je izazvalo velike teškoće treneru Nikšićana, no ipak veliko iskustvo i na kraju i kvalitet došli su do izražaja, pa su sa penal linije pobjednika odlučili Vulević i Goranović.

U poslednjem priodu pri rezultatu 52:50 igrači u bijelim dresovima uspijevaju da za nekoliko brzih napada povećaju na 60:52, no ispostavilo se da to nije bilo dovoljno da Sutjeska “slomi” neugodnog rivala.

Tim Ljubiše Gojšine se neočeivano brzo “probudio” i čak napravio seriju 13:4 i prešao u vođstvo na pet minuta do kraja susreta (64:65). Veoma čevrste odbrane, nesiguran napad vidjeli smo na obje strane u završnici, međutim pri rezultatu 68:67 bolje su se snaši Otašević i saigrači, koji su uspjeli da protivniku oduzmu nekoliko lopti i preko Vulevića krenu u minute odluke. Morali su Podgoričani da ispune bonus na samom kraju i pokušaju da prizovu i malo sreće. Imali su je sigurno košarkaši Studentskog centra, no ponovo dva napada bez jasne ideje završila su neslavno. Vulevića su faulirali na pola koša zaostatka, plej Sutjeske je pogodio jednom, a Gojšina zvao novi tajm-aut kako bi Studenti imali napad na polovini protivnika (69:67).

Loše su izveli aut Podgoričani, lopta je završila u rukama Mijuškovića, koji je loptu brzo proslijedio do Goranovića, koji je kao i Vulević bio polovičan sa penala.

Nije ostalo mnogo vremena za tim koji je jurio rezultat tokom većeg dijela susreta, pokušali su brzim šutem sa nekih desetak metara, preko ruke protivnika da naprave “čudo”, no to se nije dogodilo i Sutjeska je zasluženo u polufinalu, gdje će im protivnik biti Lovćen.

Najefikasniji u timu pobjednika bili su kapiten Otašević (18), Vulević (13) i Goranović (12 poena), dok su kod poraženih prednjačili Jovanović (20) i Marinović (18 poena).

U prvom polufinalnom meču večeranjeg dijela programa F8 turnira Budućnost je slavila protiv Centra. Polufinala su odmah na programu sjutra veče, dok je finale zakazano za nedjelju od 20 sati u “Kući košarke” u Podgorici.