Mornar u finišu slomio Primorje

Košarkaši Mornara plasirali su se u novo polufinale U19 lige CG. Juniori ovog tima su u završnici savladali velikog rivala, ekipu Primorja 1945 rezultatom 86:81.

Na minut i po do kraja susreta Mornar je vodio sa 76:74, odličnu odbranu igrali su Novljani, međutim nakon šuta saigrača Vladimir Marljukić je bio odličan u skoku i donio četiri poena prednosti (78:74), a trener Primorja Jevtić zatražio tajm aut.

Ušli su igrači u žutim dresovima u seriju grešaka i rival je brzo povećao na činilo se konačnih 82:74.

Brzo su se Novljani preko sjajnog Konjevića vratili u egal, jer je plej postigao trojku i pogotke brzim prodorima, a Barani nisu pravili faulove. Rezultat 84:81 davao je nadu Primorju na deset sekundi do kraja, međutim igrači Mornara su bili sigurni sa penal linije i slavili u drugom polufinalu.

Hronološki gledano, bolje su duel otvorili izabranici Aleksandra Mitrovića, poveli nakon deset minuta sa 22:16, ali je tim Primorja uzvratio na sjajan način. Novljani su sa 20:27 riješili drugi period u svoju korist i nakon poluvremena imali minimalnu prednost na svojoj strani.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno u znaku Mornara, a ključ pobjede tima, koji je u regularnom dijelu bio na 4. poziciji jeste mnogo duža klupa. Primorje je imali čak četiri igrača sa 40 minuta na parketu, i Konjevića sa 31. minutom u igri. Veća rotacija u igri Mornara doprinijela je identičnom učinku u oba perioda u nastavku (22:19, 22:19).

Najefikasniji igrač susreta bio je Kostić (Mornar) sa 33 poena, pratio ga je Šušter sa 20. Kod Primorja Radojković je ubacio 21, Ćurić je dodao 19, a Konjević 18. Mornar u polufinalu sjutra igra protiv boljeg iz duela Budućnost VOLI – Centar BP.