Treća vezana pobjeda Nikšićana, Sutjeska bolja od Ulcinja

Košarkaši Sutjeske savladali su ekipu Ulcinja u Nikšiću rezultatom 92:84. Bio je to susret 4. kola Erste Super lige. Važan trijumf za Nikšićane, koji pretenduju na plasman u polufinale plej ofa i Drugu ABA LIGU.

Vodila se na samom početku ravnopravna borba. Gosti su sredinom 2. perioda stekli +5 (27:32) i tada je minutom odmora reagovao Zoran Glomazić. Nakon te pauze Sutjeska kao da je postala novi tim na terenu, i nevjerovatno brzo pred kraj poluvremena stekla visokih 52:39. Ulcinj je nakon -16 u drugom poluvremenu smanjio zaostatak na -8 (72:64), no domaćin je i tada držao konce igre u svojim rukama.

Nakon 30 minuta rezultat u korist domaćina glasio je 80:66. Nakon potputno izjednačene i neefikasne utakmice u narednih pet minuta Ulcinj je uspio na dva i po minuta do kraja meča smanji na 85:79, ali to je bilo sve što su gosti uspjeli da urade na ovom susretu. Meč je bio riješen nakon slobodnih bacanja Pavlićevića (88:79), statistički najboljeg igrača Nikšićana u dosadašnjem dijelu Super lige.

Najbolji strijelac i igrač utakmice bio je Stefan Vuković, čjim poenima su domaći poveli sa dvocifrenom razlikom u 2. periodu, koji je postigao 30 poena, dok su kod gostiju po 23 poena upisali Grifin Rame i bivši igrač Nikšićana Marko Perović.