Mornar siguran protiv Lima

Košarkaši Mornara savladali su ekipu Lima rezultatom 89:67 u meču 14. kola Kadetske super lige. Izabranici Peđe Vujačića ovim trijumfom nastavljaju borbu za plasman u polufinale, a u ovom meču na samom početku nije sve išlo po planu.

Gosti su imali dva poena prednosti nakon uvodnog kvartala (20:22), da bi Vesković i saigrači velikom razlikom dobili drugi dio igre (31:17). Nakon 20 minuta domaći su vodili sa 12 poena razlike, što im je dalo mirnoću na samom ulasku u drugo poluvrijeme.

Nakon 30 minuta Barani su prednost povećali za još jedan poen, da bi u poslednjem periodu sa +9 domaćin postavio konačnih 89:67. Najefikasniji igrač susreta bio je Vesković sa 25 poena. Kod gostiju se istakao Šćepović sa 22.

MORNAR – LIM 89:67

MORNAR: VESKOVIĆ 25, DRAGOJEVIĆ 18, ŠUKURICA 11, VRETENIČIĆ 12, STANIŠIĆ 13, JOVIĆEVIĆ 4, JOVOVIĆ 2, KUBUROVIĆ 1.

LIM: ŠĆEPOVIĆ 22, JOKSIMOVIĆ V. 18, TRIFUNOVIĆ 13, JOKSIMOVIĆ S. 8, IKOVIĆ 2, SUJKOVIĆ 5, OSMAJIĆ 5.