Fener slavio u Beogradu

Fenerbahče je opravdao ulogu favorita u duelu sa Crvenom zvezdom 80:63 (22:17, 18:14, 25:10, 15:22) i upisao je 20. pobjedu u sezoni. Sa dva nova boda, aktuelni prvak Evrope je došao na korak od osvajanja drugog mjesta pred početak eliminacione faze.

Domaćin je uspio samo da povede 1:0, nakon što je Matijas Lesor dao jedno bacanje, a potom i da izjednači na 3:3 poenima Branka Lazića. Nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim. Prvu opipljiviju prednost gosti su ostvarili u 7. minutu, kada je Ali Muhamed (Bobi Dikson) pogodio trojku za 20:9.

Zvezda je prilazila na pet, šest poena minuta, ali dalje od toga nije mogla. Meč je i definitivno prelomljen u trećoj dionici, kada su igrači Fenerbahčea bili izuzetnoi raspoloženi u šutu iza linije 6,75 metara, a prednjačio je Ali. Pogodio je četiri puta iz šest pokušaja, a priključili su mu se Marko Gudurić i Nikola Kalinića, pa su gosti u 27. minutu stigli do maksimalnih 62:36.

U prve tri dionice, Fenerbahče je za tri poena šutirao fenomenalnih 65 odsto (20-13).

Na kraju su gosti malo pokvarili šut za tri – 58% (24-14), a najefikasniji je bio Ali sa 25 poena (10-7 trojke). Uz njega jedini dvocifren kod Fenerbahčea bio je Nikola Kalinić (10).

U redovima Crvene zvezde bolji od ostalih bili su Dejan Davidovac (18) i Dilan Enis (10).