Ibar siguran protiv Jedinstva

autor: I. ŽUGIĆ

Košarkaši Ibra savladali su Jedinstvo rezultatom 79-66 u 16. Kolu Erste košarkaške lige Crne Gore. Povratak na klubu Rondovića obilježen je na najbolji način. Rožajci su bili furiozni u uvodnih deset minuta (22-10).

Jedinstvo je u drugoj četvrtini došlo do svoje igre i do poluvremena smanjilo na 42-33. U trećoj dionici gosti su se u potpunosti vratili u meč, sredinom trećeg kvartala su uspjeli i da izjednače na 46-46, ali Ibar je nakon 30 minuta igre imao vođstvo od 61-53.

Bjelopoljci nijesu imali snage da u poslednjoj četvrtini priprijete domaćinu koji je opet stekao dvocifrenu prednost i mirno priveo meč kraju rezultatom 79-66.

U ekipi Ibra najbolji je bio Felec sa 18 poena, pratili su ga Drašković i Kalić sa po 15. U Jedinstvu se istakao Bošković sa 17, dvocifreni su bili Jeknić sa 15, Ljujić sa 14, te Leković sa 12 poena.