Gudurić “slomio” Trifunovića, Kalinić i Štimac van tima

Košarkaši Fenerbahčea dva dana posle pobede u Kaunasu kojom su obezbedili mesto u Top 8 Evrolige seriju dobrih rezultata u prvenstvu Turske nastavili su u Izmiru trijumfom protiv Pinar Karšijake 74:69.

Željko Obradović, Marko Gudurić, Fenerbahče

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Aleksandra Trifunovića pružila je jak otpor gostima iz Istanbula, ali Fener je u finišu utakmice serijom 12:2 konačno prelomio utakmicu (74:66).

Gosti iz Istanbula su u većem delu meča kontrolisali dešavanja na terenu, međutim, umorni i istrošeni posle duela sa Žalgirisom nikako nisu mogli da zadaju odlučujući udarac domaćinu. To se, ipak, dogodilo kada je bilo najpotrebnije za četvrtu uzastopnu pobedu tima Željka Obradovića u prvenstvu.

Jedan od odlučujućih detalja bila je trojka Marka Gudurića minut i 42 sekunde pre kraja za 70:66 za goste.

Lidera šampionata predvodili su Bred Vonamejker sa 16, Melih Mahmutoglu sa 14, Džejms Naneli sa 12 i Gudurić sa 11 poena (3/5 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 3 asistencije za 29 minuta. Nikola Kalinić nije bio u timu.

U domaćem timu Dejvid Kenedi je zabeležio 22 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija, Marko Banić je dodao 12, a Ibrahim Ugurlu 11 poena.

Efes je 30 minuta gubio od Trabzona u Istanbulu, ali je poslednjoj uspeo da nadoknani sve propuste i trijumfom 98:91 ostane na deobi četvrtog i petog mesta sa Darušafakom sa skorom 14-6.

Novajlija Soni Vims je bio najefikasniji sa 26 poena, a imao je i 6 asistencija, Bruk Motum je zabeležio 19, a Erik Mekolum 15 poena. Vladimir Štimac nije bio u timu. Kod gostiju Osiris Oldridž je postigao 21 poen, a Brejdi Hejslip 19.

U borbi za opstanak Gazijantep je bio bolji od Bujukčekmečea 87:67, a doskorašnji plejmejker Partizana Patrik Miler meč je završio sa 15 poena i 7 asistencija.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.

IZVOR: SPORT KLUB