Budućnost preko FMP-a ostala na drugom mjestu

Košarkaši Budućnosti VOLI savladali su većeras tim FMP Železnika u Morači rezultatom 87:64. Bio je to poslednji susret 22. kola ABA lige u ovoj sezoni. Slijedi plej of u kome će “plavi” odmjeriti snage sa Cedevitom, dobro poznatim rivalom, protiv koga će pored dosadašnjih pet mečeva odigrati minimum još dva.

Počeli su bolje ovaj duel igrači gostujućeg tima, koji su u drugom periodu imali i +9 (18:27), međutim uspjeli su domaći košarkaši preko Ivanovića da povedu pred 15-minutni odmor (40:38). Gosti su na ovaj susret doputovali bez Čovića, dok je prvi centar Odžo bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Domaćima je kao i u većem dijelu sezone nedostajao u reketu Barović, od nedavno i Lendri, ali su Zoran Nikolić, njegov prezimenjak Danilo, zatim Ilić i Dolmen odradili sjajan posao.

Vidjeli smo veliku borbu u prvih 20 minuta, a goste su rezultatski održavali Radanov, Nenadić i Simanić, FMP je pogodio čak 5 od 12 šuteva za tri poena, ali u drugom poluvremenu sjajni Nemanja Gordić predvodi “plave” do dvocifrene prednosti.

Na kraju 3. perioda Budućnost je imala prednost od 14 poena razlike (66:52).

Ostatak susreta bio je rutinski posao za igrače Aleksandra Džikića, koji su potpuno zasluženo sačuvali 2. poziciju pred plej of i duele sa Cedevitom.

Prvi i eventualno treći suret igraće se u “Morači” što će biti velika prednost za Podgoričane. Najefikasniji večeras bili su Nikola Ivanović (19) i Nemanja Gordić (16) u timu domaćina, kod gostiju su se istakli Nenadić (17), Radanov i Simanić sa identičnim poenima (obojica po 11).

Meč je inače počeo minutom ćutanja u znak sjećanja na bivšeg igrača Budućnosti Ljubomira Vujačića, koji je juče preminuo.