Patrizanu triler protiv Mege

AUTOR: I. ŽUGIĆ

Košarkaši Partizana savladali su nakon produžetka savladali Megu Bemax u uzbudljivom meču rezultatom 101-98. Bio je to duel prve runde Adidas turnira nove generacije (Evroliga). Partizanu je pripala prva četvrtina rezultatom 25-16, Mega je do poluvremena smanjila na 49-42.

Crno-bijeli su u trećoj četvrtini održavali prednost (72-64), ali je Mega sjajnom igrom u poslednjoj dionici uspjela da izbori produžetke (89-89).

U dodatnih pet minuta Partizan je bio bolji i došao je do pobjede rezultatom 101-98. Marko Pecarski je briljirao za Partizan sa 26 poena, pratio ga je Davitkov sa 18.

U timu Mege Cerovina je ubacio 33 poena, Islamović 18, a naš Kljajević je dodao 2 poena. Naš drugi mladi reprezentativac u timu Mege, Igor Drobnjak, propustio je meč zbog povrede.