Stotka Zvezde protiv Armanija

autor: I. ŽUGIĆ

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su u dvorani “Aleksandar Nikolić” Armani iz Milana rezultatom 100-89 u 22. kolu Evrolige. Na kraju prve četvrtine Zvezda je imala vođstvo od 23-20, a u drugoj dionici imala je i plus deset, da bi gosti do poluvremena smanjili na 50-45.

Armani je održavao priključak do kraja treće četvrtine (71-65), a onda je usledila serija crveno-belih kojom su prelomili utakmicu.

Do kraja meča Zvezda je brojala do 100, konačan rezultat 100-89. Najbolji u redovima Zvezde bili su Janković i Lesor sa po 15, Ročesti je ubacio 14 poena.

Kod gostiju Kuzminskas se istakao sa 17, dok je Gaudlok dodao 15 poena. Nakon ove pobjede Zvezda se nalazi na 11. mjestu sa devet pobjeda i 13 poraza, Armani je na 14. mestu sa sedam pobjeda i 15 poraza.