Budućnost pobjedom okončala uspješnu top 16 fazu

autor: I. ŽUGIĆ

Košarkaši Budućnost Volija savladali su noćas u Podgorici zagrebačku Cedevitu rezultatom 84-52 u šestom i poslednjem meču grupe Ge Evrokupa. Budućnost Voli je već ranije osigurala plasman među najboljih osam ekipa u ovom takmičenju a naredni rival će im biti Darušafaka.

Podgoričani su još u prvoj četvrtini stekli velikih plus 17 (23-6), a na poluvremenu je bilo 43-23. Budućnost se nije zaustavljala ni u trećoj četvrtini pa je rezultat nakon 30 minuta bio 67-35. U poslednjoj dionici domaćin je smanjio gas i priveo meč kraju rezultatom 84-52.

Najbolji u redovima domaćih bili su Suad Šehović sa 14 i Kajl Gibson sa deset poena. Kod Cedevite Ukić je sa deset poena bio jedini dvocifren igrač.