Budućnost pobijedila Trento i sudije

Autor: D. M.

Četvrtfinale Evrokupa je realnost za košarkaše Budućnost Volija, pošto su nakon dva produžetka i velike drame uspjeli da savladaju u gostima Trento – 105:106 (22:20, 19:26, 23:11, 18:25, 12:12, 11:12).

Poene za pobjedu dao je Danilo Nikolić sa linije penala u posljednjem sekundu meča nakon što ga je faulirao Beto Gomeš.

Podgoričani su trebali da slave i nakon prvog dodatka, ali sudije iz neshvatljivih razloga nisu priznale koša Danila Nikolića.

Prethodno je zapisnički sto zaustavio vrijeme. Sudije su dugo gledale snimak, vijećale i na kraju su poništile koš, pa se ušlo u drugih pet minuta.

Na kraju je pravda zadovoljena, Budućnost Voli je slavila, a pošto je Lokomotive u Zagrebu bila bolja od Cedevite (85:60) i teoretski se plasirala među osam najboji timova u Evrokupu.

Podgoričani su mogli da riješe meč i u regularnom dijelu, ali su u posljednjem minutu promašili tri bacanja.

Dva Kajl Lendri i jedno Nemanja Godić, a prije toga su samo jednom bili neprecizni.

Potom je Gordić imao prodor i šut za slavlje, ali je promašio.

Na kraju je sve završeno na pravi način za veliki uspjeh crnogorskog šampiona.