Sedmica savladala Panter

autor: I. ŽUGIĆ

U 13. kolu Druge juniorske lige KK Sedmica je na domaćem terenu savladala KK Panter rezultatom 65:56. Košarkaši domaćeg tima su bolje otvorili utakmicu i na kraju prve četvrtine stekli šest poena prednosti (16-10).

U drugoj četvrtini KK Panter je u prvih pet minuta napravio seriju 15:0 i poveo 25:16. Do kraja poluvremena domaćin je smanjio na pet poena zaostatka (29:34). Početkom treće četvrtine gosti su napravili seriju 10:3 i stekli najveću prednost od 12 poena.

Posle tajm-auta Sedmica je zaigrala bolje u odbrani i uspjela da smanji na tri poena razlike do kraja treće četvrtine (41:44).

U poslednjoj dionici gosti su održavali prednost sve do rezultata 52:49, kada su Savić i Janjušević bacanjima vratili vođstvo KK Sedmici. Do kraja KK Panter nije ugrozio prednost domaćina koji je sigurno priveo meč kraju (65-56).

KK Sedmica-KK Panter 65-56 (16-10, 13-24, 12-10, 24-10).

Utakmica se igrala u sali OŠ “Vuk Karadžić”.

Sudije: Bajrović K., Kuburović S. i Dajević D. Delegat: Kračković M.

KK Sedmica: Savić 16, Vuksanović 4, Vujisić, Janjušević 12, Petković 1, Asanović 3, Maraš 7 , Bauković 6, Rabrenović 15 poena.

KK Panter: Milović 15, Nikčević 10, Drašković 4, Ruljić 17, Caković 6, Knežević 2 poena.