Lovćen odličnom igrom savladao Krku

Autor: D. M.

Lovćen je na pravi način počeo 2018. godinu, pred svojim navijačima je savladao jednog od lidera ABA 2 lige sastav Krke 78:73 (23:16, 19:13, 19:22, 17:22).

Poslije uvodnih nekoliko minuta u kojima se igralo za koš, Cetinjani su preuzeli stvari u svoje ruke i u završnici prve dionice se odlijepili na 23:16, a sredinom druge četvrtine imali su i plus 11 (28:17).

Na veliki odmor se otišli sa rezultatom 42:29. Odlično je Lovćen krenuo u drugo poluvrijeme i u 24. minutu na semaforu je stajalo 53:37.

To je razbudilo Slovence, koji su zaigrali bolje i na startu posljednjeg perioda došli su na 61:58.

Bilo je to, na sreću, kratkog daha, domaćin se odlijepio na 69:60 i do kraja je sačuvao prednost.