Fenomenalni Krajina vodio Rudar do pobjede nad Jedinstvom

autor: I. ŽUGIĆ

U utakmici kadetske lige između Rudara iz Pljevalja i Jedinstva iz Bijelog Polja domaćin je slavio rezultatom 82:78.
Neizvjestan meč u kome su se obje ekipe često smenjivale u vođstvu obilježio je košarkaš domaćeg tima Adrijan Krajina, koji je postigao čak 69 poena.
Košarkaši Jedinstva su bolje otvorili meč pa su nakon prve četvrtine imali prednost (16:24).
U drugoj dionici domaćin je zaigrao bolje na krilima Krajine i na pauzu se otišlo sa prednošću Rudara (41:39).
Jedinstvo je zaigralo bolje u nastavku i na kraju treće četvrtine gosti su imali vođstvo (60:63).
U poslednjoj četvrtini Rudar je uspio da dođe do nove prednosti i u neizvjestnoj završnici ostvari pobjedu (82:78).
Rudar – Jedinstvo 82:78 (16:24, 25:15, 19:24, 22:15)
Rudar: Krajina 69, Terzić 8, Živković 4, Dačević 1.
Jedinstvo: Kovačević 31, Madžgalj 14, Stefanović 13, Korać 11, Veličković 6, Zejak 2, Bošković 1.