Rudar iznenadio neprikosnovenu Zetu

Košarkaši Rudara napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem ovosezonskom takmičenju u Prvoj B crnogorskoj ligi. Pljevljaci su porazili lidera Zetu sa 98:100 u “Kući košarke”. Bio je to poslednji susret 9. kola, koji se igrao od 20 sati u Podgorici.

Malo ko je vjerovao da Pljevljaci uopšte imaju bilo kakve šanse da sinoć trijumfuju, međutim sastav Miodraga Jašovića dokazao je da će ova liga upravo zbog ovakvih mečeva, u kojima se pobjednik “zna unaprijed” biti potpuno nepredvidiva.

Mladi igrači prvi put nakon nekoliko sezona krase ovo prvenstvo, koliko god se mnogima činilo da ono samo po sebi nema kvalitet.

Sastavi Podgorice, Mogrena, MNE tima, Rudara i Kotora nisu se “pokunjili” pred najjačima – Stršljenom i Zetom, u čijem su sastavu znatno iskusniji igrači, koji su igrali i Prvu A ligu, pa i šampionate u inostranstvu.

Dokaz za to pobjeda je u ovom meču u Podgorici, koja je vjerovatno iznenadila i same aktere tima sa sjevera Crne Gore.

Početak ovog susreta nije slutio bilo kakvoj senzaciji, jer je tim Marka Koljevića (doskorašnjeg trenera i igrača Zete

Koljević napustio Zetu

) imao “sigurnih” +10 (29:19) nakon uvodnog dijela igre. Nakon poluvremena Golubovčani su i dalje imali solidnu zalihu (+9 – 49:40), koja se u nastavku susreta polako “topila”, međutim nakon 25 minuta ništa nije slutilo na preokret. Činilo se da domaći tim kontroliše dešavanja na terenu i u tim momentima (59:52). Tek pet minuta kasnije vidjelo se da će ovo biti duel koji će obilovati neizvjesnošću do samog kraja.

Treći kvartal završen je sa 72:72, a gosti dobijaju taj period sa 23:32. Seriju od osam poena zaredom bez primljenog koša gosti su nastavili početkom 4. četvrtine, kada su imali i maksimalnih +5 (72:77).

Domaći se do sredine kvartala vraćaju u egal, ali je minimalna razlika na strani Jašovićeve ekipe (84:85).

Na 26 sekundi do kraja susreta rezultat je bio 98:98, a napad su imali Pljevljaci. Nakon prodora i promašaja za dva poena Vučka Markovića, iz doskoka se iza leđa odbrane Zete “prikrao” Radojica Petrić i poentirao iz odbojke na samo 3.9 sekundi do kraja utakmice.

Domaćin nakon tajm auta nije uspio da uzvrati na sličan način, tačnije Koljević nije pogodio ishitreni šut za tri poena, te Rudar odnosi neočekivanu i zasluženu pobjedu na samom kraju prvog dijela takmičenja.