Mornar posle velikog preokreta savladao Partizan

izvor: SPORT KLUB

Košarkaši Mornara savladali su Partizan u Dvorani “Aleksandar Nikolić” u okviru 13. kola ABA lige rezultatom 98:93, uprkos zaostatku od 21 poena razlike u drugoj četvrtini.

Partizan

Izvor: ABA, KK Partizan NIS

Partizan

Crno-belima je to osmi poraz u poslednjih devet mečeva u svim takmičenjima, a ukupno sedmi u ABA ligi. Uz šest pobeda beogradski tim se nalazi na deobi četvrte pozicije na tabeli sa ekipom iz Bara, koja ima isti skor, FMP i Cibonom.

Crno-beli su odigrali sjajnu prvu četvrtinu i defanzivno i ofanzivno i posle uvodnog vođstva Mornara, napravili seriju 17:0 i otišli na zavidnu razliku.

Ona je do sredine druge deonice otišla na maksimalnih plus 21 (46:25), ali je onda usledio veliki pad. Barani su do poluvremena smanjili zaostatak na minus 13, da bi se u trećem kvartalu u potpunosti vratili u meč i poveli 62:61. Partizan je u te dve četvrtine primio čak 61 poen i u tome leži razlog poraza.

U poslednjem kvartalu igralo se poen za poenom, da bi gosti na kraju prelomili i ostvarili veliku pobedu.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je bivši centar Partizana Uroš Luković sa 26 poena, 21 je ubacio Rejli-Ros, 17 Nidem, a 16 Mićović.

Kod Partizana, Gos i Miler su imali po 16 poena, a prvi je imao i osam asistencija, Andrić je dodao 15, a Veličković 11 poena.

U narednom kolu, 30. decembra, Partizan gostuje FMP, dok Mornar dočekuje Mega Bemaks.