Drama u Nikšiću, MNE bolji od Starsa nakon produžetka

Autor: V. F.

Juniori MNE tima su nakon produžetka savladali All-star.

Utakmica je trebala je da se igra u prošli petak, ali zbog prokišnjavanja sale u Elektro školi, pomjerena je za dan kasnije i odigrana je, takođe, u Nikšiću, ali na neutralnom terenu (sala Ekonomske škole).

Gosti su bolje otvorili susret i igrali mnogo organizovanije u prvih dvadeset i više minuta.

Sredinom trećeg perioda izabranici Danila Pavićevića imali su 15 poena viška (30:45), ali su domaći igrači nakon toga agresivnom igrom brzo smanjili prednost do kraja trećeg perioda (41:45).

Ponovo je ekipa Starsa vodila u završnici (56:62),ali nije uspjela da privede utakmicu kraju.

Kapiten MNE-team-a Aleksandar Savić pogodio je dvije važne trojke i uz Bojičića donio umalo i pobjedu Nikšićanima na samom kraju regularnog dijela.

Rezultatom 63:63 ušlo se u dodatnih pet minuta, tokom kojih su domaćini imali više snage, koncentracije i kvaliteta.

Najefikasniji igrač meča bio je Nikola Bojičić sa 28 poena, pratili su ga najbolji akteri Starsa Dragović sa 21 i Ranković sa 19 poena.

Kod domaćina dvocifren učinak imali su Mrdak (13), Vujović i Savić (obojica po 11 poena).

Snimak derbija 10. kola Druge juniorske lige biće objavljen na našem Youtube kanalu.

MNE Team – All Stars 75:71 (16:18, 12:12, 13:15, 22:18, 12:8)

MNE Team: Bojičić 28, Živković 5, Mrdak 13, Medojević 2, Žugić 2, Vujović 11, Savić 11, Tošković 3.

All Stars: Ranković 19, Dragović 21, Vesković 9, Čepić 12, Milutinović 10.