I Lovćen i Teodo poraženi

Košarkaši Teoda poraženi su kod kuće, u dvorani “Župa u Tivtu od ekipe Borca iz Čačka sa 76:93 u meču 8. kola Druge ABA lige.

Domaći tim nije poražen ubjedljivo kao što rezultat govori, posebno ako se ima u vidu da su igrači Teoda u 3. četvrtine bili potpuno ravnopravan protivnik.

Poslednji periodu u kome je tim iz Srbije dominirao odlučio je pobjednika. Borac je bio bolji u tom dijelu igre sa 11:21 i tako napravio važan brejk.

STATISTIKA IZ TIVTA:

Lovćen je na drugoj strani pružio odličan otpor Dinamiku, ali je na kraju pretrpio poraz 72:66. Gosti su odlično otvorili meč, nakon prvog perioda vodili sa 9:15, da bi Dinamik stigao sa 22:16 u drugom dijelu igre do izjednačenja i nadoknadio šest poena zaostatka nakon 20 minuta.

Cetinjani su sve do samog kraja imali priključak, da bi na kraju posustali i ostali u donjem “domu”, kada je tabela ove lige u pitanju.