Četvrta vezana pobjeda Lovćena

Košarkaši Lovćena savladali su Primorje samo dan nakon trijumfa seniorskog tima. Cetinjani su u Igalu slavili sa 73:91 i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu. Izabranici Petra Jovanovića imali su zaostatak u prvom periodu. Domaćin je vodio sa 25:15 i prikazivao do tada odličnu igru i pored odlaska ogromnog broja igrača.

Podsjetimo nedavno je tim Primorja napustio najbolji strijelac ove sezone Stefan Vukojević.

Hajduković i saigrači do poluvremena su uspjeli da smanje zaostatak, a važno je napomenuti da je u timu domaćina samo pet igrača postizalo poene i svi su bili dvocifreni.

Do potpunog preokreta stigli su igrači Lovćena, nakon što su u 3. periodu sa +14 (14:28) odigrali sjajno prije svega u odbrani. Ukupan broj poena koji je tim Petra Jovanovića u drugom dijelu igre bio je 28, koliko su postigli u napadu samo u trećem periodu.

Poslednja četvrtina završena je rezultatom 14:24. Domaći igrači fizički nijesu mogli izdržati ogroman teret ove utakmice.

Najefikasniji igrač susreta bio je doskorašnje krilo Studentskog centra Hajduković sa 32 poena, pratio ga je u pobjedničkom sastavu Martinović sa 18 poena. U ekipi Primorja istakli su se  Prga sa 19 i Konjević sa 17 poena.

PRIMORJE – LOVĆEN 73:91 (25:15, 20:24, 14:28, 14:24)

PRIMORJE: KONJEVIĆ 17, PRGA 19, GARDAŠEVIĆ 11, BJELICA 14, ĆURIĆ 12.

LOVĆEN: HAJDUKOVIĆ 32, DOMAZETOVIĆ 9, PARAČA 13, MARTINOVIĆ 18, BOGDANOVIĆ 3, VUKOVIĆ 2, BOŽOVIĆ 7, RAKONJAC 9.