Budućnost slavila nad Rolingom

Košarkašice Budućnosti u Nikšiću su savladale juniorski tim Rolinga rezultatom 82:102. Bio je to derbi susret juniorske lige. Da će meč u sali OŠ “Luka Simonović” biti pravi derbi vidjelo se u prvom periodu. Poenterski su bile iznad očekivanja igračice oba tima, a gošće su sa +1 otišle na dvominutnu pauzu.

U drugom periodu potpuno je zakazao tim Jovane Maltez i tu se odlučio pobjednik. Budućnost je taj dio igre riješila sa 9:28 i tako praktično odrćžavala prednost do kraja.

This slideshow requires JavaScript.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpuno izjednačenoj borbi, ali je zaliha iz druge četvrtine Podgoričankama osigurala važan brejk.

Najraspoloženije za igru bile su igračice domaćih Raičević sa 31. poenom i gostiju Jovićević sa 29 poena.

ROLING – BUDUĆNOST 82:102 (30:31, 9:28, 24:25, 19:18)

ROLING: RAIČEVIĆ 31, MUSIĆ R. 19, MUSIĆ A. 2, RADOSAVLJEVIĆ TAT. 4, JOVOVIĆ 2, NIKOLIĆ 24.

BUDUĆNOST: BIGOVIĆ 12, LIČINA 7, ZOGOVIĆ JEL. 11, ZOGOVIĆ JOV. 9, ŠĆEPANOVIĆ 13, DRAGOJEVIĆ 2, POPOVIĆ 3, MIROTIĆ 12, JOVIĆEVIĆ 29, ZEKOVIĆ 2, JOVIĆEVIĆ 2.