Mićović presudio Igokei

Autor: D. M.

Uzbudljiv meč u Baru i pobjeda Mornara u duelu sa Igokeom. Odlučila je trojke Strahinje Mićovića 17,1 sekundi prije kraja za 86:81.

Crnogorski vicešampion je vodio tokom svih 40 minuta, u nekoliko navrata je imao i dvocifrenu prednost, ali nikako nije uspio da prelomi meč. Ipak, upisao je dva nova boda, što je i najvažnije 87:83 (25:17, 18:21, 24:18, 20:27)

Do prve dvocifrene prednosti Mornar je došao u 12. minutu poslije trojke Dereka Nidema (30:19).

Isti igrač je sredinom druge dionice pogodio za 36:24, ali zahvaljujući Aleksandru Ponjaviću, Stefanu Glogovcu i Malkolmu Liju, Igokea je do odmora uhvatila priključak (43:38).

U nastavku domaćin je konstantno vodio od pet do 11 razlike (67:56), sa kojom se ušlo u posljednju četvrtinu.

Kada je Uroš Luković pogodio za 69:56, činilo je da je sve riješeno. Tada su se, međutim, probudili gosti iz Laktaša, napravili su seriju 16:6 i prišli na 75:72.

Uspio je Mornar da brzo odgovori i da ode na 81:72, ali se Igokea nije predavala.

Li i Ponjavić su 39 sekundi prije kraja doveli na minus dva (83:81), a onda je Mićović preuzeo odgovornost i presudio je bivšem timu.

Ovo je za Mornar četvrta pobjeda u sezoni.