Danilovgrad iznenadio ekipu Teoda

Košarkaši Danilovgrada iznenadili su na svom terenu ekipu Teoda, člana Druge ABA lige. Domaćin je slavio u susretu 2. kola ERSTE lige sa 73:68. Veoma neizvjesna utakmica, koja je do samog kraja bila napeta i takmičarski možda i najbolja kada je ovo kolo u pitanju.

Riješili su u svoju korist Ratković i saigrači prvi period, da bi gosti uzvratili identično u drugom i na poluvremeno smo iz tog razloga imali neriješen ishod. Po tri poena razlike imala su oba tima na svojoj strani na kraju 1. odnosno 2. četvrtine, kada se u obzir uzme samo deset minuta igre pojedinačno.

DRAGOJE ĐOKOVIĆ – PRIVATNA ARHIVA

Treći period bio je potpuno u znaku domaćina, koji je stekao +9 i praktično to je bila igra Danilovgrada koja ih je vodila ka pobjedi.

Bojan Ratković je bio najbolji strijelac utakmice sa 30 poena. Kod domaćih su još dvocifreni bili Đoković sa 16 i Jovović sa 14 poena. Izostanak Nikole Lalića, nedovoljno oporavljenog od teške povrede noge u toku ljetnjeg dijela priprema nije se rezultatski osjetio u ovom meču, a svakako da će sa povratkom organizatora igre sve biti mnogo bolje za tim Borivoja Stanišića.

Goste su u ovom duelu predvodili kada su poeni u pitanju Popović sa 15, Sekulović sa 14 i Abramović sa 12.