Zeta rutinski do pobjede

autor: B. POPOVIĆ

Košarkaši Zete upisali su svoju prvu pobjedu u novoj sezoni. Golubovčani su u 2. kolu Prve B lige savladali u Pljevljima ekipu Rudara sa 64:82. Gostujući sastav je bolje otvorio ovu utakmicu, već nakon 10 minuta je vodio sa 16:25. Pljevljaci su uspjevali da povremeno smanje zaostatak, a u njihovom timu ponovo su na visini zadatka bili Marković i Petrić, dok je uz njih Tošić bio jedini dvocifren.

Prednost Zete, za koju ove sezone nastupa i Marko Koljević na poluvremenu je iznosila +10 (37:47). Već na startu 3. perioda gosti odlaze na +15, da bi u poslednjem periodu već nakon 35 minuta pobjednik bio definitivno poznat (55:73).

Najefikasniji igrač susreta bio je Radojica Petrić sa 23 poena, pratio ga je saigrač Vučko Marković sa 20, dok su u pobjedničkom sastavu prednjačili Marko Koljević sa 14, Luka Radović sa 12 i Milovan Skendžić sa 11 poena.