Split lak zalogaj za sjajni Teodo

Autor: V. F.

Split je bio favorit pred početak meča u „Župi“, ali su igrači Teoda odigrali sjajan meč, možda i najbolji ove sezone i uzeli najveći „skalp“ u svojoj istoriji – 89:73 (27:9, 23:26, 19:22, 20:16).

Domaćin je odigrao fenomelanu prvu četvrtinu, poslije koje je imao 18 poena prednosti (27:9) i Splićani više nisu imali šansi da naprave nešto više.

Na startu utakmice igra koš za koš i kada je Majkelin Skot u 4. minutu poentirao sa penala za 7:6 niko nije ni pomišljao da je to bilo sve što su gosti uradili na ovom meču.

Uslijedilo je pet furioznih minuta u režiji Teoda, koji je napravio seriju 17:0 za 24:6 i defintivan kraj nadanjima Splita da može do bodava.

Ostatak meča bila je stvar rutine za sastav Zorana Glomazića, koji je odbranio domaći teren i stigao do trećeg trijumfa u ABA 2 ligi.