Bajern rutinski osvojio dva boda u “Morači”

Autor: V. F.

Bajern je u ovom trenutku prejak za Budućnost Voli.  Bavarci su lako slavili u „Morači“ i upisali četvrtu pobjedu u Evrokupu, dok je za domaćina ovo bio prvi poraz – 60:76 (18:18, 11:23, 17:20, 14:15)

Odlilčno je crnogorski šampion počeo meč, poveo je 12:5, ali su se gosti brzo brzo uhvatili ritam i do kraja prve dionice uspjeli su da izjednače (18:18).

Drugi period je počeo košem Petra Popović i nakon toga su „plavi“ nestali sa terena.

Njemci su napravili seriju 16:2, došli do prednosti od 34:22 i nisu je ispuštali do kraja utakmice.

U tim trenucima igrači Budućnost Voli su mnogo griješili u napadu, a Bajern je to kažnjavao lakim poenima.

U trećoj četvrtini prednost gostiju išla je i do plus 18 (52:34), koliko je bilo u 25. minutu nakon poena Majka Cirbesa sa linije penala.

Poslije toga se probudio Kajl Lendri, vezao je dvije trojke i doveo je svoj tim na zaostatak od devet poena (46:55).

Nažalost, to je bilo kratkog daha, Bajern je brzo vratio dvocifrenu prednost i više uzbuđenja do kraja meča nije bilo.