Višnjić i Dedović za novu pobjedu Anagastuma

Košarkaši Anagastuma savladali su ekipu Juniora rezultatom 83:80 u utakmici 5. kola Prve juniorske lige CG. Domaći su trijumf obezbijedili u samoj završnici ,a na poluvremenu su imali čak 12 poena zaostatka.

Odlično su gosti počeli meč, poveli su prilično lako nad indisponiranim timom iz Nikšića. Žugić je blistao u tim momentima za podgorički sastav. Nakon 10 minuta imao je Junior 19:29 u svoju korist, da bi prednost bila povećana i nakon 20 minuta.

Agresivnom i borbenom igrom tim Nemanje Grabovice vratio se u utakmicu u nastavku susreta i već nakon 30 minuta prednost Juniora je opadala (60:62).

Veoma neizvjestan meč postao je kao i veliki broj prethodnih utakmica u sali Ekonomske škole u Nikšiću. Igralo se prilično izjednačeno u poslednjem periodu. Junior je uspio da ponovo povede, međutim kratko (70:74), ali je tada nastupila “rafalna paljba” najboljih pojedinaca domaćeg tima. Andrija Dedović vezao je dvije trojke, ali su gosti ponovo otišli na +4 (76:80).

Niko nije mogao pretpistaviti da košarkaši Juniora od tada pa do kraja meča neće postići ni jedan poen, a domaćin to vješto koristi i serijom 7:0 pravi novi veliki preokret i zasluženo slavi. U penal završnici za domaći tim su pogađali Višnjić, Milić i Dedović, te obezbijedili novi važan trijumf u ovom šampionatu.

Najbolji na ovom meču po broju poena bili su Višnjić (24) i Dedović (23) za domaće, kod gostiju sjajan je bio Raičević (22).

Grabovica: Zahtjevna i teška utakmica, čestitike igračima

ANAGASTUM – JUNIOR 83:80

ANAGASTUM: DEDOVIĆ 23, VIŠNJIĆ 24, MILIĆ 17, NENEZIĆ 2, ĐUKANOVIĆ 3, DŽAKOVIĆ 4, PEKOVIĆ 2, DAMJANOVIĆ 8.

JUNIOR: ŽUGIĆ 13, BAILOVIĆ 8, RAIČEVIĆ 22, POPOVIĆ 16, MINIĆ 8, MAŠANOVIĆ 6, ŠIMUN 2, HRAPOVIĆ 3, RABRENOVIĆ 2.