Budućnost slavila nad Sutjeskom u prvom derbiju

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Sutjeske u meču 5. kola Prve juniorske lige. Domaćin je slavio sa 89:72. Poslednji period, tačnije bolja igra Budućnosti u završnoj četvrtini (33:20) dao je odluku o pobjedniku ovog derbija.

Oba tima bila su oslabljena neigranjem najboljih igrača, a čini se da su upravo u tome gosti večeras tražili svoju šansu.

Budućnost je riješila prvi dio igre sa +7, da bi Sutjeska potpuno ravnopravno parirala izabranicima Petra Mijovića u 2. i 3. četvrtini.

Na kraju je presudila agresivnija igra Raspopovića i saigrača za petu pobjedu u isto toliko susreta u novom formatu Juniorske lige.

BUDUĆNOST – SUTJESKA 89:72 (25:19, 11:13, 20:20, 33:20)

BUDUĆNOST: VUJISIĆ 5, RASPOPOVIĆ 17, PAJOVIĆ 13, RADUSINOVIĆ 4, POPOVIĆ 13, VUJOVIĆ 19, PAPIĆ 6, BOJIĆ 12.

SUTJESKA: VULEVIĆ 11, OTAŠEVIĆ 15, GARDAŠEVIĆ 19, MIJUŠKOVIĆ 14, RADULOVIĆ 3, KEŠELJEVIĆ 10.