Prva pobjeda MNE tima pred debi u B ligi

Košarkaši MNE tima savladali su juniore Sedmice sa 90:69 u utakmici 3. kola IDEA druge juniroske lige. Ovo je prvi trijumf za izabranike Željka Jovanovića, nakon dva teška poraza na startu takmičenja.

Krenuli su dobro domaći košarkaši, koji su nastupali u sali OŠ “Luka Simonović” umjesto u poplavljenoj sali Elektro škole. Savić i saigrači startovali su sa 10:0 što je bio znak da trener gostiju zatraži minut odmora. Ipak je domaćin nastavio da povećava razliku u prvom dijelu, pa je nakon deset minuta rezultat bio 27:9.

Ostali periodi protekli su u izjednačenijoj borbi, mnogo grešaka napravili su plejmejkeri MNE tima u trećem periodu, pa se Sedmica i rezultatski primakla, ali je na kraju domaćin pokazao karakter i zasluženo slavio.

Treneri MNE tima ovom prilikom javno se zahvaljuju KK Anagstum zbog ustupanja termina za ovu utakmicu.

Najefikasniji igrač domaćeg tima bio je Bojičić sa 18 poena, pratio ga je kapiten Savić sa 16, Glomazić je dodao 15. Kod gostiju su se istakli Janjušević sa 17 i Vuksanović sa 16 poena, 14 je dodao Maraš.