Poraz Crvene zvezde od Himkija

Autor: B. P.

Himki i dalje ne zna za poraz, dok je Crvena zvezda upisala drugi neuspjeh u Evroligi.

To je epilog duela ova dva tima odigranom u Moskvi 86:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).

„Crveno-bijeli“ su bili ti koji su u prvih 20 minuta diktirali ritam, posebno u prvoj četvretini, kada su ubacili pet trojki iz osam pokušaja za vođstvo od 28:20.

Istu prednost imali su i u 14. minutu (33:25). Do kraja prvog poluvremena, Himki je uspio da uhvati rezultatski priključak (43:44).

Domaći sastav je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, kada se serijom 19:6 odlijepio na 62:50 i do kraja Crvena zvezda nije mogla da napravi preokret.