Crvena Zvezda rutinski do pobjede, Tomašević odličan

autor: M. PEJAKOVIĆ

U 2. Kolu RODA Juniorske lige Srbije Crvena Zvezda MTS je u gostima savladala Polet Ratina rezultatom 50:68. Naš mladi reprezentativac Bojan Tomašević je imao zapaženu ulogu u pobjedi svog tima ostvarivši dabl-dabl sa 15 poena i 10 skokova šutirajući iz igre 58.3% (7/12).

Tim iz Beograda je sporije krenuo i nakon prve četvrtine gubili su tri razlike od domaćina (15:12), međutim u drugoj četvrtini su preokrenuli rezultat (14:22) i otišli na odmor sa prednošću od pet poena.

Thursday, May 18, 2017
Edu Roca, Euroleague.net

U drugom dijelu igre, posebno u poslednjoj četvrtini, kvalitet Crvene Zvezde je došao do izražaja. Odbrana je bila na zavidnom nivou jer je ekipa Poleta zabilježila samo osam poena u posljednjih deset minuta, dok su gosti postigli 21 poen.

Iako su se domaćini uglavnom držali dobro tokom meča, Beograđani su utakmicu rutinski priveli kraju i upisali novu pobjedu.

POLET RATINA – CRVENA ZVEZDA MTS 50 : 68 ( 15:12, 14:22, 13:13, 8:21)

Polet Ratina: Pavlovic R, Petrovic, Tasic 12, Stamenic, Perunicic 4, Spasojevic, Stefanovic, Tomasevic R. 14, Perisic 9, Tomasevic S, Sevic 11, Pavlovic A.

Crvena Zvezda MTS: Manojlovic, Simovic 8, Jovanovic, Masic, Blagojevic, Lakic 5, Vasic 10, Paunovic 13, Radakovic, Tomasevic 15, Cojbasic 8, Zivanovic 9.

Sudije :  Dimovski Andrija , Dasic Strahinja

Delegat :  Vukovic Vlatko