Lovćen zabilježio prvu pobjedu

autor: M. PEJAKOVIĆ

Ekipa Lovćena je savladala Teodo u okviru 4. Kola Prve juniorske lige Crne Gore rezultatom 57:67 i tako ostvarila prvu pobjedu u ovogodišnjoj kampanji.

Cetinjani su veoma loše otvorili utakmicu, postigavši samo deset poena u prvom periodu, međutim uspjeli su da do kraja prvog poluvremena anuliraju prednost Teoda (33:33).

U drugom poluvremenu, Lovćen je postepeno pojačavao svoju igru, prvenstveno odbranu pa su treću četvrtinu završili sa pet poena prednosti. U poslednjih deset minuta, kako dobrom odbranom gostiju, a i lošim odlukama u napadu, domaćini su postigli samo devet poena što nije bilo dovoljno da se ugrozi vođstvo Cetinjana. Meč je završen rezultatom 57:67.

Kod gostiju najefikasniji su bili Parača sa 17 poena I Božović sa 13. U ekipi Teoda najviše su se istakli Rakočević sa 15 i Knežević sa 11 poena.

Teodo 57:67 Lovćen (18:10; 15:23; 15:20; 9:14)

Teodo: Rakočević 15, Latković 2, Milačić 5, Vulović 7, Knežević 11, Peković 4, Dubravčević 4, Ćetković 3.

Lovćen: Komšić 4, Rakonjac 5, Parača 17, Božović 13, Martinović S. 8, Martinović A. 2, Domazetović 8, Bogdanović 7, Vuković 3.