Centar savladao Pljevlja

autor: M. PEJAKOVIĆ

U 4. Kolu Prve juniorske lige košarkaši Centra iz Bijelog Polja su u gostima pobjedili Pljevlja rezultatom 78:82.

Gosti su u prvoj četvrtini uspjeli da ostvare solidnu prednost od osam poena, međutim do kraja prvog poluvremena domaćini su prepolovili vođstvo Centra na samo četiri poena (34:38).
U drugom poluvremenu, tačnije nakon treće četvrtine, ekipa Pljevlja je preokrenula rezultat u svoju korist (62:60), ali ipak su gosti u poslednjem kvartalu odigrali sa više odlučnosti i na kraju slavili 78:82.

Centar su predvodili Čović i Bošković sa 20 i 19 poena pojedinačno, dok je Heldić dodao solidnih 14.
Kod domaćina, i u cijeloj utakmici bio je najefikasniji Džogazović sa 26 poena, a najbolje ga je pratio Sokić sa 12.

Pljevlja 78:82 Centar (14:22; 20:16; 28:22; 16:22)

Pljevlja: Terzić 5, Džogazović 26, Mišović 10, Furtula 9, Sokić 12, Delić 11, Šubarić 5.

Centar: Peković 3, Vojinović 2, Šćepanović 7, Konatar 9, Heldić 14, Bošković 19, Čović 20, Bućan 8.