Cedevita prvi pobjednik ABA Super kupa

autor: D.M.

Cedevita je pobjednik premijernog izdanja ABA Superkupa, pošto je u finalu u Baru savladala Budućnost Voli sa 78:69 (21:2,13:33, 22:16, 22:18). Katastrofalna prva donica Podgoričana odredila je tok, a samim tim i konačan ishod.

Crnogorski šampion je u prvih deset minuta dao svega dva poena, aline iz igre, već sa linije penala je to učinio Nemanja Gordić (5. minut).

aba-liga.com

U drugoj dionici igrači Budućnost Volija su se trgli i o odmora napravili preokret (35:34). Nastavak je opet donio prednost Cedeviti, ali su”plavi” u 32. minutu uspjeli da izjednače (58:58). Tada je ekipa Jurija Zdovca napravila seriju 10:0, otišla na 68:58 za miram završetak utakmice.

Andrija Stipanović je predvodio Cedevitu sa 20 poena (devet skokova), 19 je dao Demetris Nikols.

Nikola Ivanović (20) i Filip Barović (16) su predvodili Podgoričane.