Studenti “slomili” Mladost u završnici

Košarkaši Studentskog centra savladali su po drugi put ekipu Mladosti, ovog puta sa 60:64. Izabranici Jadrana Vujačića borili su se do poslednjeg kola za fajnal for, međutim zbog boljeg međusobnog skora MNE team je četvrti putnik u polufinale.

Počeli su dobro ovaj susret domaći košarkaši, koji su nakon uvodnog dijela igre imali +3, a nakon poluvremena prednost Mladosti je glasila 30:25. Veoma tvrda utakmica, takmičarski neizvjesna do poslednjeg minuta, u kojem je gostujuća ekipa na samom kraju stigla do trijumfa.

Mnogo bolja igra gostima je u poslednjem periodu obezbijedila trijumf. Ogromna želja i velika borbenost krasili su igru tima Jadrana Vujačića, čemu svjedoči rezultat 4. četvrtine (16:25).

Prilikom prenosa lopte na 50 sekundi do kraja utakmice Živanoviću je loptu ukrao Baletić, nad kojim je odmah nakon toga načinjena namjerna lična greška.

Odlični defanzivac Studentskog centra pogodio je oba slobodna bacanja i iznudio i odlučujući napad svom timu i predvodio ga do 7. pobjede.

Najefikasniji u pobjedi Studenata bili su Marinović i Vuković sa po 17 poena, poen manje postigao je Simić.

U redovima domaćina, koji se već ranije plasirao na fajnal for najefikasniji su bili Banović sa 12 i Papić sa 11 poena.

MLADOST – ST. CENTAR 60:64 (15:12; 15:13; 14:14; 16:25)

MLADOST: Kovačević 9, Pantović 4, Banović 12, Vuković 6, Papić 11, Ćupić 4, Rašović 4, Živanović 6, Vujošević 4.

ST. CENTAR: Simić 16, Ranković 7, Marinović 17, Kojović 1, Žarković 2, Vuković 17, Baletić 4.