Iznenađenje u Skoplju, Karpoši savladali Budućnost Voli

autor: D.M.

Veliko iznenađenje u Skoplju – Karpoš Sokoli su došli do prve pobjede u ABA ligi i to u duelu sa ekipom Budućnost Volija, koja do sada nije imala nijedan neuspjeh. Odigrali su “plavi” najlošiji meč ove sezone. Nisu ličili na sebe, sem u prvih 10 minuta.

U završnici prve dionice gosti su imali dvocfrenu prednost (25:15) i, kasnije se ispostavilo, bilo je to sve što su uradili u ovoj utakmici.

Zahvaljujući Draganu Zekoviću, koji je vezao dvije trojke, Makedonci su napravili seriju 19:4 i preokrenuli na 34:29. Na kraju prvog poluvremena Karpoš Sokoli su imali prednost od 43:33, a na startu drugog poluvremena stigli su do maksimalnih 47:33 i do kraja utakmice gosti nisu uspjeli da uhvate priključak.

suad sehovic karpos-buducnost-aba

U nekoliko navrata imali su minus četiri, ali je domaćin svaki put uspio da odgovori i na kraju stigne do istorijskog trijumfa. Očigledno da Podgoričani nisu uspjeli da se oporave nakon loše igre i ubjedljivog poraza od Bajerna, pa u dvorani “Boris Trajkovski” nisu ličili na tim koji je do sada bio perfektan.

Ni odsustvo Borisa Savovića i Nemanje Gordića ne može da bude opravdanje za igru u glavnom gradu Makedonije.

Najbolji kod domaćina bili su Dragan Labović (18) i Dragan Zeković (17), a dvocifren je bio i Zoran Vrkić (12), koji je u završnici bio mirne ruke sa linije penala.

U redovima Budućnost Volija najefikasniji je bio Bojan Subotić (20, 11 skokova), a pratili su ga Markus Vilijams (14) i Suad Šehović (12).

Karpoš Sokoli – Budućnost Voli 77:71 (18:25, 25:8, 21:23, 13:15)

Skoplje – Dvorana: “Boris Trajkovski”.

Gledalaca: 200.

Sudije: Radović, Herceg (Hrvatska), Stefanović (Srbija).

Karpoš Sokoli: Jakimovski, Peri 9 (4-3), Vrkić 12 (6-6), Sokolov 6 (4-2), Duvnjak, Penov 3, Bakoč, Vrbanc 3, Knežević 9 (4-1), Ričards, Labović 18 (2-2), Zeković 17.

Budućnost Voli: Rejnolds 6 (8-6), Vilijams 14 (3-2), Suad Šehović 12 (1-1), Džejms 5 (2-2), Subotić 20 (8-8), Sead Šehović 4, Baćović, Ilić, Nikolić 6 (4-2), Popović 4 (2-2), Vranješ.