Lengford srušio Zvezdu, Darušafaka konačno dobila kući

autor: Danko Misita

Crvena zvezda je praktično vodila tokom čitavog susreta protiv Uniksa iz Kazanja, ali je na kraju pognute glave napustila teren. Presudio je Kit Lengford, trojkom 20 sekundi prije kraja. Nakon toga, Čarls Dženkins je šutirao, ali je bio neprecizan.

zveeeeeeeeeeeeeee

Pobjedu Rusa potvrdio je sa penala Marko Banić. Lengford je utakmicu završio sa 21 poenom, a Banić i Latavijus Vilijams su dali po 10. Nejt Volters (11) i Ognjen Kuzmić (11) su bili jedini dvocifreni kod gostiju.

zveeee

“Odigrali smo sjajnu odbranu koja nam je dala šansu da pobijedimo. Osjećali smo se dobro u odbrani osim u posljednjih nekoliko minuta četvrte četvrtine. Pogodili su tada neke veoma važne šuteve, ali i važna slobodna bacanja”, rekao je Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde.

Darušafaka je konačno slavila na domaćem terenu, iako je Brose baskets bio na ivici preokreta u posljednjoj četvrtini i imao šut za produžetak, ali je Nikolo Meli bio neprecizan. Vil Klejburn (17) i Dairijus Bertans (15) su bili najzaslužniji za slavlje turskog tima. Kod Njemaca istakao se Janis Strelnieks (14).

Emporio Armani je lako slavio u duelu sa Anadolu Efesom i prekinuo seriju od tri poraza. Italijani su od starta kontrolisali dešavanja na terenu i gosti iz Istanbula nisu imali šansi da trijumfuju. Emporio Armani je sjajno šuturao iza linije 6,75 metara, od 19 pokušaja, 13 puta su bili uspješni (68 odsto). Rahim Sanders je ubacio 22, a Alesandro Đentile 17 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Tomas Ertel (18, sedam asistencija).

Panatinaikos je nakon velike borbe i produžetka savladao Makabi uz 26 poena Krisa Singltona. Soni Vims (15) je bio najefikasniji kod gostiju.

Barselona je teže nego što se očekivalo savladala Žalgiris. Tajriz Rajs je predvodio Katalonce sa 20 poena, a Australijanac Brok Motun (26, 7-7 dvojke, 5-4 trojke) je predvodio goste.